H100کپی
کد تخفیف 30 هزارتومان ویژه دهه اول محرم
رزرو بلیط هواپیما
tabestoonکپی
تخفیف 200 هزار تومانی ویژه هتل های 100% آنلاین
رزرو هتل
اطلاعات پرواز فرودگاه رشت

اطلاعات پرواز فرودگاه رشت

یلدا غیرتییلدا غیرتی
3 بهمن 1402

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت یکی از فرودگاه‌های مهم شمال کشور است که در استان گیلان واقع شده است. این فرودگاه به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فرودگاه رشت به عنوان یک فرودگاه بین المللی به برخی از شهرهای خارجی نیز پروازهای دارد. بسیاری از مسافران از شهرهای اطراف به این فرودگاه مراجعه می‌کنند. پروازهای داخلی این فرودگاه توسط ایرلاین‌های معروف داخلی مانند آسمان، ماهان، ایران ایر، کیش ایر، تابان، آتا، کاسپین و سپهران انجام می‌شود. برای رزرو بلیط هواپیمای داخلی می‌توانید به سایت " های تیکت" مراجعه کنید. در ادامه شما را با پروازهای داخلی و خارجی این فرودگاه بیشتر آشنا می‌کنیم.

برنامه پروازهای داخلی فرودگاه رشت

فرودگاه سردار جنگل رشت یکی از فرودگاه‌های مهم شمال کشور است که در شمال شرق استان گیلان واقع شده است. این فرودگاه به بسیاری از شهرهای داخلی پروازهای به صورت رفت‌وبرگشت دارد. شهرهای مقصد این فرودگاه شامل تبریز، تهران، مشهد، اهواز، شیراز، عسلویه، کیش و بندرعباس می‌شود. این پروازها توسط ایرلاین‌های آسمان، ایران ایر، کیش ایر، ماهان، کاسپین و سپهران انجام می‌شوند. لازم به ذکر است که این فرودگاه دارای یک پایانه یا ترمینال مجزا برای پروازهای ورودی و خروجی داخلی است. 

 پروازهای داخلی ورودی فرودگاه رشت

مبدأ

مقصد

مدت زمان سفر

تهران

رشت

20 دقیقه

مشهد

رشت

1 ساعت 50 دقیقه

تبریز

رشت

40 دقیقه

اصفهان

رشت

1 ساعت

شیراز

رشت

1 ساعت 20 دقیقه

اهواز

رشت

1 ساعت 30 دقیقه

بندرعباس

رشت

2 ساعت و 20 دقیقه

عسلویه

رشت

1 ساعت و 40 دقیقه

پروازهای داخلی خروجی فرودگاه رشت   

مبدا

مقصد

مدت زمان سفر

رشت

تهران

20 دقیقه

رشت

مشهد

1 ساعت 50 دقیقه

رشت

تبریز

40 دقیقه

رشت

اصفهان

1 ساعت

رشت

شیراز

1 ساعت 20 دقیقه

رشت

اهواز

1 ساعت 30 دقیقه

رشت

بندرعباس

2 ساعت و 20 دقیقه

رشت

عسلویه

1 ساعت و 40 دقیقه

برنامه پرواز های خارجی فرودگاه رشت

فرودگاه سردار جنگل رشت یکی از فرودگاه های بین المللی داخلی است که علاوه بر شهرهای داخلی به برخی شهرهای خارجی نیز پروازهای دارد. این فرودگاه دارای یک پایانه یا ترمینال مجزا برای پروازهای وروردی و خروجی داخلی است. مقصد خارجی این فرودگاه در حال حاضر شهر نجف واقع در عراق است. 

پرواز های خارجی ورودی فرودگاه رشت

از شهر نجف عراق به مقصد رشت پروازهای دایر است. مسافت بین این دو شهر  1045 کیلومتر است و این مسافت در مدت زمان 1 ساعت 30 دقیقه طی می شود. لازم به ذکر است که پروازهای نجف به رشت در تمامی روزهای هفته برگزار نمی شود. به همین دلیل مسافران قبل از تصمیم گیری برای سفر باید تاریخ و زمان پرواز را بررسی کنند.

پرواز های خارجی خروجی فرودگاه رشت

از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشد به مقصد شهر نجف در کشور عراق پروازهای دایر است. با توجه به این که فاصه بین این دو شهر 1045 کیلومتر است مدت زمان سفر بین این دو شهر جدود 1 ساعت و نیم طول می کشد.

فرودگاه رشت کجاست؟

 فرودگاه سردار جنگل در بلوار ولیعصر رشت، هفت کیلومتری جاده رشت به بندارنزلی و 15 کیلومتری منطقه آزاد بندرانزلی قرار دارد. موقعیت جغرافیایی این فرودگاه در شمال شرقی استا گیلان است. برای رفتن به این فرودگاه مسافران میتوانند از خودروهای شخصی یا تاکسی استفاده کنند.

فاصله فرودگاه رشت تا مراکز مهم رشت

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت فاصله چندانی با مرکز شهر رشت ندارد. به همین دلیل مسافران به راحتی میتوانند به مراکز مهم این شهر دسترسی داشته باشند. با توجه به این که شهر رشت در شمال کشور است جاذبه های گردشگری و تفریحی زیادی دارد. سالانه مسافران زیادی از طریق این فرودگاه برای تفریح به شهر رشت سفر می کنند. فاصله فرودگاه با مراکز مهم شهر به صورت زیر است.

  • فاصله فرودگاه بین المللی سردار رشت تا بازار سنتی این شهر تنها 9 کیلومتر است و مسافران میتوانند این فاصله در ده دقیقه با خودرو طی کنند.
  • فاصله فرودگاه رشت تا موزه میراث روستایی رشت تنها 10 کیلومتر است و این فاصله با خودرو در 14 دقیقه طی می شود.
  • فاصله فرودگاه تا کتابخانه ملی رشت تنها 6 کیلومتر است و این فاصله با خودرو در 5 دقیقه طی می شود.
  • فاصله فرودگاه سردار جنگل رشت تا ساحل زیبای خزر 30 کیلومتر است و این فاصله با خودرو در 30 الی 40 دقیقه طی می شود.

ترمینالهای فرودگاه رشت

فرودگاه بین المللی رشت دارای سه پایانه یا ترمینال است. ترمینال های مخصوص پروازهای خارجی و داخلی از هم مجزا بوده و هر کدام دارای امکانات خاص خود هستند. پایانه سوم این فرودگاه مخصوص  ورود و خروج مسافران خاص، پروازهای خصوصی تجاری و دولتی است. این ترمینال با نام پاویون شناخته می شود. هر کدام از ترمینال های این فرودگاه دارای سالن انتظار مجزا هستند. در سالن انتظار این ترمینال ها امکانات رفاهی مانند فرودشگاه، رستوران، سرویس بهداشتی، کارتخوان، سرویس حمل بار و.. مهیا است.

اطلاعات فرودگاه رشت

اطلاعات پرواز: 199 برای شهرستان رشت، 01334888199 برای سایر شهرها

آدرس پستی: رشت، فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل

کدپستی: 41639-35365

ایمیل: rasht.info@airport.ir

آدرس سایت:  rasht.airport.ir

تلفن گویا: 01334880000

سوالات متداول

آیا فرودگاه رشت بین المللی است؟

 این فرودگاه یکی از فرودگاه های بین المللی کشور است که به برخی از شهرهای خارجی نیز پروازهای دارد.

مقاصد شهرهای داخلی فرودگاه رشت کدام است؟

ایرلاین های فعال در فرودگاه بین المللی رشت کدام است؟

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت چند ترمینال دارد؟

یلدا غیرتییلدا غیرتی

سال‌ها پیش در سرزمین عجایب ذهنم دوباره متولد شدم. از آن تولدهایی که انگار یک دنیا جشن می‌گیرند و یک دنیا لبخند می‌زنند. گوشه‌ای از دنیای جدیدم کلمات و نوشته‌ها بودند و دقیقا همان گوشه‌ای بود که مجنون عاشق لیلی‌اش شد؛ حساب بقیه داستان با شما.


 

نظرات

مسیرهای پرطرفدار های تیکت

بلیط هواپیما مشهد تهران

بلیط هواپیما تهران مشهد

بلیط هواپیما تهران کیش

بلیط هواپیما مشهد کیش

بلیط هواپیما مشهد قشم