H100کپی
کد تخفیف 30 هزارتومان ویژه دهه اول محرم
رزرو بلیط هواپیما
tabestoonکپی
تخفیف 200 هزار تومانی ویژه هتل های 100% آنلاین
رزرو هتل

air
یکطرفه
رفت و برگشت
پرواز داخلی
پرواز خارجی
Calendar icon
Calendar icon
1 مسافر

بلیط هواپیما ایران ایر

ایران ایر یکی از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی است که از ادغام دو ایرلاین «ایرانین ایرویز» و «پرشین ایرویز» ساخته شده و  به اختصار با نام «هما» یا نام کامل «ایران ایر» شناخته می شود. شرکت هواپیمایی ایران ایر با برخورداری از ناوگان هوایی قدرتمند و افزودن چند فروند ایرباس جدید به عنوان یکی از محبوب ترین ایرلاین های کشور از آن یاد می شود. از دیگر دلایل محبوبیت این ایرلاین قیمت ارزان بلیط آن نسب به سایر شرکت های هواپیمایی هم رده خود است. برای خرید بلیط هواپیما ایران ایر می توانید با استفاده از فیلتر ایرلاین در سایت های تیکت بلیط مورد نظر خود را پیدا کنید.

خرید بلیط هواپیمایی هما

 برای خرید بلیط هواپیما هما در سایت های تیکت کافی است به باکس مشخص شده بالای صفحه مراجعه کنید. با وارد کردن مبدا، مقصد و تاریخ سفر تمام موارد موجود به شما نمایش داده می شود. می توانید با استفاده از فیلتر ایرلاین، شرکت هواپیمایی ایران ایر را برای خرید بلیط هواپیما انتخاب کنید. همچنین با استفاده از سایر فیلتر ها، شامل کلاس پروازی، تعداد بلیط و نوع پرواز (سیستمی یا چارتری) بلیط هوایپما طبق ایده آل های شما صادر خواهد شد.

قیمت بلیط هواپیما ایران ایر

 یکی از اصلی ترین دغدغه های مسافران هزینه های سفر است. با اینکه نرخ بلیط های ایران ایر نسبت به رقبای هم سطح خود کمتر است ولی قیمت بلیط هواپیما ایران ایر برای مسیر های مختلف با توجه به شناسه نرخی و کلاس پروازی و نوع پرواز متفاوت است.

انواع بلیط هواپیمایی ایران ایر

 بلیط هواپیما ایران ایر نیز مانند سایر ایرلاین ها در انواع مختلف به فروش می رسد، این بلیط ها در مواردی مانند هزینه بلیط با یکدیگر تفاوت دارند.

بلیط هواپیما ایران ایر چارتر

 شرکت های چارتر کننده تعدادی بلیط از شرکت های هواپیمایی خریداری می کنند و با قیمت های متفاوت به فروش می گذارند. توجه داشته باشید بلیط چارتر مانند بلیط سیستمی شرایط کنسلی مشخصی ندارند و برای کنسل کردن و دریافت وجه کنسلی با کارشناسان های تیکت تماس بگیرید تا بعد از استعلام از شرکت چارتر کننده وجه را به شما مرجوع کنند.

بلیط هواپیما ایران ایر سیستمی

 شرکت هواپیمایی ایران ایر بلیط های خود را به صورت سیستمی به فروش می رساند. قیمت بلیط های سیستمی طبق مصوبه شرکت هواپیمایی کشور تعیین و به شرکت های هواپیمایی ابلاغ می شود. بلیط سیستمی علاوه بر برنامه و زمان مشخص قیمت ثابت و دور از نوسانی دارد.

بلیط لحظه آخری ایران ایر

 بلیط لحظه آخری به طور عمده از قیمت پایین تری برخوردار است. در مواردی که تقاضا کمتر از حالت عادی است شرکت های هواپیمایی و شرکت های چارتر کننده ساعاتی قبل از پرواز برای فروش تمام بلیط های خود، آن ها را با قیمت ارزان تر به فروش می گذارند. برای خرید بلیط هواپیما ارزان به طور مداوم لیست پرواز را چک کنید، شاید موفق به خرید بلیط لحظه آخری و ارزان شدید.

کلاس های پروازی ایران ایر

کلاس هما

کلاس بیزینس شرکت هواپیمایی ایران ایر با نام هما کلاس شناخته می شود. این کلاس امکانات رفاهی بیشتری را برای مسافران فراهم می کند. از جمله این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         وعده های غذایی بیشتر با منوی انتخابی

·         صندلی های عریض

·         فاصله زیاد بین صندلی ها

·         میزان بار مجاز بیشتر

·         اضافه بار رایگان برای اعضای باشگاه مشتریان

کلاس اکونومی

کلاس اکونومی ایران ایر قیمت کمتری نسبت به کلاس بیزینس دارد. در همین راستا خدمات کمتری نیز ارائه می دهد. به عنوان مثال یک وعده غذایی با توجه به مدت زمان و ساعت پرواز سرو می شود. صندلی ها به اندازه کلاس بیزینس عریض و راحت نیستند. همچنین حمل بار بیش از حد مجاز مشمول جریمه می شود. 

قوانین کنسلی بلیط هواپیما ایران ایر

 شرایط استرداد بلیط هواپیما ایران ایر به شرح جدول زیر است:

قوانین کنسلی بلیط هواپیما ایران ایر

شناسه نرخی

از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز

از 3 ساعت قبل از پرواز تا 30 دقیقه قبل از پرواز

L, X, N, M, K, Q, V, S, Y, I, C, J,

30%

60%

میزان بار مجاز پروازهای ایران ایر

میزان بار مجاز برای کلاس اکونومی 30 کیلوگرم و کلاس بیزینس 40 کیلوگرم است. در صورتی که پرواز شما غیر مستقیم و بین المللی است باید شرایط حمل بار شرکت هواپیمایی ادامه مسیر را نیز در نظر بگیرید. اعضای باشگاه مشتریان ایران ایر با دریافت کارت نقره ای تا 40 کیلوگرم و کارت طلایی تا 50 کیلوگرم مجاز به حمل بار هستند.

کترینگ هواپیمایی ایران ایر

کترینگ هواپیمایی ایران ایر، یکی از بهترین کترینگ‌های موجود در خاورمیانه است که بهتررین سرویس‌های غذایی را به میهمانان خود ارائه می‌دهد. این کترینگ در سال 1346 فعالیت خود را آغاز کرد و منوی غذایی مطابق با اصول GMP / GHP  ارائه داد. کترینگ ایران ایر در طول سال‌ها، موفق به کسب گواهینامه HACCP، ایزو ۲۰۰۸-۹۰۰۱ و ایزو ۲۰۰۵ – ۲۲۰۰۰ شد. از دیگر افتخارات این کترینگ، کسب استاندارد NICI  از مرکز تایید صلاحیت ایران شد. 

تاریخچه هواپیمایی ایران ایر

در اسفند سال 1340، اولین شرکت هواپیمایی  ملی با نام بین المللی ایران ایر و نام ملی هما تاسیس شد. این شرکت و نتیجه ادغام ایرانیَن‌ ایرویز و پرشیَن ایرویز بود. فعالیت ایران ایر از فروردین سال 1340 آغاز شد. در همین سال  برای تعیین نشان تجاری هما، مسابقه‌ای برگزار شد و طرح انتخابی، به نشان تجاری هما تبدیل شد.

 این نشان متشکل  از گوش گاو، سر عقاب و یال اسب بود. پس از گذشت مدتی، این شرکت هواپیمایی ایران ایر به یکی از موفق‌ترین شرکت‌های هواپیمایی تبدیل شد و تعداد زیادی پرواز به قاره اروپا داشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شرکت هواپیمایی هما همچنان به کار خود ادامه داد  و  با وجود تحریم‌های بین المللی، لغو سفرهای خارجی، جنگ، تهدید و غیره، با بکارگیری نیروهای جوان ایرانی، 41 شعبه فروش بلیط در سراسر جهان و 21 شعبه فروش بلیط در ایران راه‌اندازی کرد.

ناوگان هوایی ایران ایر

نام 

تعداد

ظرفیت 

سرعت 

ایرباس ای۳۰۰–۶۰۰

4

361

895 km/h

ایرباس۲۰۰–۳۰۰

1

278

895 km/h 

بوئینگ ۷۴۷–۲۰۰اف

1

باری 

 

ایرباس۳۲۰

1

180

870 km/h

ایرباس ای ۳۱۹–۱۰۰

1

167

895 km/h

ایرباس۳۰۰–۳۱۰

1

280

901 km/h

ایرباس ای۳۳۰–۲۰۰

2

238

912  km/h

ایرباس ای ۳۲۱

1

230

870 km/h

فوکر ۱۰۰

2

104

816 km/h

ای تی آر ۶۰۰–۷۲

2

68

510 km/h 

سوالات متداول بلیط هواپیما ایران ایر

آیا هواپیمایی ایران ایر پرواز های بین المللی هم دارد؟

شرکت هواپیمایی ایران ایر ، علاوه بر پرواز های داخلی پرواز های بین المللی به اکثر نقاط جهان دارد.

قوانین استرداد بلیط هواپیما ایران ایر به چه صورت است؟

میزان بار مجاز در پرواز های ایران ایر چقدر است؟

چگونه می توان بلیط هواپیما ایران ایر را خریداری کرد؟