H100کپی
کد تخفیف 30 هزارتومان ویژه دهه اول محرم
رزرو بلیط هواپیما
tabestoonکپی
تخفیف 200 هزار تومانی ویژه هتل های 100% آنلاین
رزرو هتل

قوانین خرید بلیط هواپیما در‌ های‌تیکت

خرید بلیط هواپیما در سایت‌ های تیکت، مطابق با قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی انجام می‌شود. هرگونه تخلف از این قوانین، پیگرد قانونی خواهد داشت.

قوانین و مقررات عمومی

 • وب سایت های تیکت، طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، فعالیت خود را بر اساس قوانین مرتبط با جرائم اینترنتی و مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی انجام می‌دهد.

 • عملیات خرید خدمات در های تیکت به صورت آنلاین انجام می شود. رزرو یا خرید محصول به معنای آگاهی و پذیرش تمامی شرایط و قوانین آن است.

 • اطلاعات شخصی مسافران در های تیکت کاملاً محرمانه است و های تیکت تمام تلاش خود را برای حفاظت از این اطلاعات می‌کنند. در صورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، مسئولیت عواقب این امر بر عهده‌ مسافر خواهد بود. مسافران متعهد می‌شوند هرگونه تغییر در مشخصات فردی خود را در اسرع وقت در وب‌ سایت های تیکت اصلاح نمایند. در غیر این‌صورت، این وب ‌سایت هیچ مسئولیتی در قبال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.

 • محتوا و خدماتی که در این وب سایت تولیده شده تنها برای استفاده در سایت های تیکت است. هر گونه سوءاستفاده افراد حقیقی و حقوقی از اطلاعات، متن‌ها، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و... این وب‌سایت پیگرد قانونی دارد. استفاده از مطالب وب سایت در اینترنت تنها با ذکر نام، نشانی اینترنتی و لینک دهی به سایت های تیکت مجاز خواهد بود. همچنین انتشار مطالب در رسانه‌های کاغذی تنها با کسب اجازه کتبی از مسئولان سایت امکان‌پذیر است.

قوانین خرید بلیط

 • با توجه به تغییرات لحظه‌ای قیمت از سوی تامین کننده پرواز، امکان تغییر قیمت از لحظه جستجو تا زمان ورود به درگاه بانکی وجود دارد. وب سایت "های تیکت" سعی می‌کند تا قیمت را به بهترین شکل ممکن و در کمترین زمان ممکن بروز کند، با این حال به دلیل تغییر شرایط ممکن است که قیمت تغییر کند و مسئولیت تطبیق و تایید قیمت نهایی با مبلغ پرداختی در درگاه بر عهده خریدار است.

 • در صورتی که پرواز لغو شود یا تأخیر بیش از سه ساعت باشد و باعث انصراف مسافر از پرواز شود، بر اساس قوانین شرکت هواپیمایی و با ارائه بلیط و رسید مهر شده توسط ایستگاه مبدأ، های تیکت می‌تواند بدون دریافت هزینه جریمه، مبلغ بلیط را به مسافر بازگرداند.

 • با توجه به قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، درخواست کنسلی بلیط های سیستمی توسط مسافران مشمول جریمه کنسلی است. مقدار این جریمه بر اساس مقررات هر شرکت هواپیمایی متفاوت است. پس از درخواست استرداد بلیط توسط مسافر، مبلغ جریمه کنسلی و هزینه انتقال وجه از قیمت بلیط کسر شده و مابقی مبلغ به حساب مسافر بازگردانده می‌شود.

 • با توجه به سیاست های سایت های تیکت، کدهای تخفیف ممکن است فقط برای تاریخ خاصی یا مدت زمان خاصی اعمال شود. که بدینوسیله خواهشمند است کاربران توجه لازم را داشته باشند.

 • توجه داشته باشید که شماره پیگیری شما محرمانه است و نباید در اختیار اشخاص دیگر (به جز کارشناسان پشتیبانی های تیکت) قرار بگیرد.

 • نام مسافر در هنگام ثبت نام و رزرو بلیط هواپیما، باید دقیق و به صورت انگلیسی وارد شود. در صورت وجود اشتباه، امکان اصلاح نام وجود ندارد و‌های تیکت مسئولیتی در قبال اطلاعات نادرست مسافران بر عهده ندارد. در این شرایط، مسافر باید بلیط را کنسل و مجدداً خریداری نماید.

 • بلیط هواپیما، یک سند رسمی است که به نام شخص خاصی صادر می‌شود. در صورت مغایرت نام مسافر در بلیط با اطلاعات کارت شناسایی، امکان انتقال بلیط به غیر و پذیرش مسافر وجود نخواهد داشت.

 • پس از تکمیل فرآیند خرید بلیط هواپیما، خرید قطعی می‌شود. مسافر می‌تواند بلیط خود را از صفحه دریافت بلیط دریافت کند. علاوه بر این، اطلاعات بلیط به شماره تلفن همراه مسافر پیامک می‌شود.

 • مسافر در زمان مراجعه به فرودگاه، باید مدارک شناسایی معتبر خود را به کانتر هواپیمایی ارائه دهد. این مدارک، برای احراز هویت مسافر و اطمینان از صحت اطلاعات بلیط مورد نیاز هستند.

 • های تیکت تنها به عنوان یک پلتفرم فروش بلیط هواپیما عمل می‌کند و مسئولیت تأخیر و تعجیل یا کنسل شدن پرواز‌ها بر عهده شرکت هواپیمایی است.

قوانین خرید بلیط هواپیما برای کودکان

براساس قوانین هواپیمایی کشوری، رده سنی مسافران به سه دسته تقسیم می‌شود: نوزاد: کمتر از 2 سال، کودک: بین 2 تا 12 سال و بزرگسال: بیشتر از 12 سال. مسافر در حین خرید بلیط، باید رده سنی صحیح خود را انتخاب کند. در صورت عدم انتخاب صحیح رده سنی، مسافر از سوار شدن به هواپیما منع خواهد شد.

 • بلیطی که برای کودکان است، باید توسط بزرگسال خریداری شود.

 • قیمت بلیط هواپیما، بر اساس رده سنی مسافر متفاوت است. در بلیط‌های نرخ مصوب، قیمت بلیط برای هر رده سنی، متفاوت است. اما در بلیط‌های چارتری و غیرقابل استرداد، قیمت بلیط در رده‌های سنی کودک و بزرگسال برابر است.

 • سن کودک و نوزاد در زمان انجام پرواز رفت و زمان انجام پرواز برگشت باید مطابق با شرایط و قوانین مربوط به کودکان و نوزادان باشد.

قوانین کنسلی بلیط

 • کنسلی بلیط هواپیما، طبق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه می‌شود. مقدار جریمه کنسلی، بر اساس قوانین کنسلی هر ایرلاین متفاوت است.

 • پس از استرداد بلیط هواپیما، مبلغ جریمه کنسلی از قیمت بلیط کسر شده و مابقی مبلغ به حساب مسافر واریز می‌شود. مدت زمان واریز وجه، طبق قوانین بین بانکی، بین 24 تا 72 ساعت است. این قانون برای بلیط‌های چارتری و غیرقابل استرداد، اعمال نمی‌شود.

 • در صورتی که پرواز به هر دلیلی لغو یا بیش از دو ساعت تأخیر داشته باشد و مسافر از ادامه سفر انصراف دهد، می‌تواند بدون پرداخت جریمه، وجه بلیط خود را استرداد کند. مسافر باید بلیط یا رسید مهر شده ایستگاه مبدا را به شرکت هواپیمایی ارائه دهد.

 • مسافرانی که پرواز آن‌ها با تأخیر بیش از 4 ساعت مواجه شده است، می‌توانند برای دریافت خسارت به ایرلاین مراجعه کنند. مسئولیت پرداخت خسارت، بر عهده ایرلاین است و‌های تیکت در این زمینه مسئولیتی ندارد.

 • هزینه‌های مربوط به کنسلی، تغییر تاریخ و عدم حضور مسافر در گیت پرواز، متناسب با قوانین ایرلاین محاسبه می‌گردد.

قوانین برای مسافران

در برخی از پرواز‌ها، به دلیل محدودیت‌های فنی، امکان پذیرش مسافرین توانخواه وجود ندارد. بنابراین، مسافرین توانخواه باید قبل از صدور بلیط، با پشتیبانی تماس حاصل کنند تا شرایط پذیرش آن‌ها بررسی شود. در غیر این صورت، مسئولیت عدم پذیرش مسافر به عهده شخص صادر‌کننده بلیط است.

نوع هواپیمایی که مسافر در حین خرید بلیط انتخاب می‌کند، طبق اعلام ایرلاین و روی بلیط مشخص می‌شود. ایرلاین برگزارکننده پرواز، مسئول هرگونه تغییر در نوع هواپیما است.‌های تیکت در قبال تغییر نوع هواپیما هیچ مسئولیتی بر عهده ندارد.

مسافرانی که قصد دارند برای دو پرواز متوالی بلیط تهیه کنند، باید به فاصله زمانی بین رسیدن پرواز اول و حرکت پرواز دوم توجه داشته باشند. فاصله زمانی حداقل بین دو پرواز باید سه ساعت باشد. در صورت عدم رعایت این فاصله، بلیط دوم مسافر کنسل خواهد شد و مسئولیت این امر بر عهده مسافر است.

در صورتی که پرواز رفت و برگشت از دو ایرلاین متفاوت باشد، در صورت لغو پرواز رفت یا انصراف مسافر به دلیل تأخیر بیش از دو ساعت، ممکن است پرواز برگشت نیز کنسل شود. در این صورت، ممکن است مسافر مجبور به پرداخت جریمه کنسلی برای پرواز برگشت شود.

خریدار بلیط هواپیما باید از هرگونه تغییر در قیمت و مفاد روی بلیط خودداری کند. همچنین، خریدار نباید اقدام به فروش مجدد بلیط با قیمت بالاتر از قیمت درج شده روی آن کند. در صورت تخلف از این قوانین، خریدار ممکن است مشمول جریمه شود.

مسافران دارای شرایط خاص، مانند خانم‌های باردار، بیماران قلبی- عروقی، افراد مبتلا به بیماری‌های تنفسی، صرع، دیابت ملیتوس کنترل نشده، آنمی شدید، افرادی که دارو‌های تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی بدن استفاده می‌نمایند و مسافرانی که دیالیز می‌شوند، باید برای سفر هوایی، مجوز پزشک معالج و مجوز پزشک معتمد ایرلاین را به همراه داشته باشند.

مسافران دارای مجوز پزشک، باید دارو‌های مورد نیاز خود را برای سفر هوایی همراه داشته باشند. این دارو‌ها باید در بسته‌بندی اصلی خود و به همراه نسخه پزشک معالج باشند.

قوانین خرید بلیط چارتری

قیمت بلیط چارتر، بر اساس عوامل مختلفی مانند تقاضا، عرضه و شرایط اقتصادی، متغیر است. به همین دلیل، نوسان قیمت در بلیط‌های چارتر نسبت به بلیط‌های سیستمی بیشتر است.

در صورت کنسلی پرواز چارتر، مسافر می‌تواند درخواست استرداد کامل مبلغ بلیط خود را داشته باشد. در این صورت، مسافر باید با آژانس چارتر‌کننده پرواز تماس بگیرد و درخواست استرداد خود را اعلام کند.

در صورت تأخیر بیشتر از دو ساعت یا ابطال پرواز چارتر، مسافر برای دریافت خسارت، باید بلیط مهر شده خود را ارائه دهد. این بلیط، توسط نماینده آژانس چارتر‌کننده پرواز مهر می‌شود.

در پرواز‌های چارتر، قیمت بلیط کودکان بین 2 تا 12 سال، با قیمت بلیط بزرگسالان برابر است.

قوانین مرتبط با میزان بار

میزان بار مجاز ایرلاین‌ها، با یکدیگر متفاوت است. بنابراین، مسافران باید قبل از خرید بلیط، میزان بار مجاز ایرلاین مورد نظر خود را بررسی کنند.

قوانین صدور بلیط پرواز خارجی

قبل از رزرو پرواز خارجی، ضروری است که از اعتبار ویزا و پاسپورت خود مطمئن شوید. ویزا اجازه ورود شما به کشور مقصد را می‌دهد و پاسپورت، سند شناسایی شما در طول سفر است. اعتبار ویزا و پاسپورت، به تاریخ انقضای آن‌ها بستگی دارد. ویزا معمولاً برای مدت مشخصی معتبر است و پاسپورت نیز باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

‌های تیکت، یک آژانس مسافرتی معتبر است که خدمات رزرو بلیط هواپیما را ارائه می‌دهد. این آژانس، هیچگونه مسئولیتی در قبال عدم صدور ویزا توسط سفارت ندارد.

اگر مسافر موفق به دریافت بلیط نشد، می‌تواند برای استعلام از وضعیت بلیط خود با پشتیبانی‌های تیکت تماس بگیرد. پشتیبانی سایت ما، 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات و درخواست‌های مسافران است. شما می‌توانید با تماس با پشتیبانی، از وضعیت بلیط خود مطلع شوید و در صورت بروز هرگونه مشکل، از راهنمایی کارشناسان پشتیبانی بهره‌مند شوید.

مسافران پرواز‌های خارجی برای پرواز راحت و بدون استرس، حداقل 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر شوند.

خرید بلیط هواپیما یک طرفه، تنها در دو صورت امکان‌پذیر است: مسافر اقامت دائم یا موقت کشور مقصد را داشته باشد. مسافر بلیط ادامه‌ی مسیر تهیه کرده باشد.

در برنامه‌ریزی برای سفر هوایی، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شوند. یکی از این عوامل، فاصله بین فرودگاه و ترمینال‌های ورودی و خروجی است. فاصله بین فرودگاه و ترمینال‌ها می‌تواند متفاوت باشد. برخی از فرودگاه‌ها، ترمینال‌های خود را در فاصله‌ای نزدیک به یکدیگر قرار داده‌اند. در این فرودگاه‌ها، مسافران می‌توانند با پیاده روی یا استفاده از وسایل نقلیه عمومی، به راحتی به ترمینال مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

مدت زمان توقف ترانزیتی در هر فرودگاه متفاوت است. مسافران باید قبل از خرید یا رزرو پرواز، مدت زمان توقف را کاملاً بررسی کنند. در صورت جا ماندن از پرواز، حضور با ویزای ترانزیت بیشتر از زمان مجاز، غیرقانونی است. مسافران ممکن است با جریمه یا حتی اخراج از کشور مواجه شوند.

قوانین خرید بلیط اتوبوس در های‌تیکت

قوانین سرویس‌های ارائه شده

های تیکت همواره در تلاش است تا بهترین خدمات را برای مسافرین خود ارائه دهد. در راستای ارائه هرچه بهتر خدمات، تلاش‌های بی‌وقفه‌ای صورت گرفته و نظرات و پیشنهادات ارزشمند افراد همواره راهگشا در زمینه ارتقای خدمات بوده است. برخی موارد در جایگاه قوانین یا شرایط برای سرویس‌های اتوبوس ارائه شده از سمت مجموعه ما وجود دارد که شما به عنوان یک مسافر بهتر است از آن‌ها اطلاع داشته باشید. قوانین سرویس‌ها به شرح زیر هستند:

 • تعداد سرویس‌ها، قیمت سرویس‌ها، نوع اتوبوس‌ها (معمولی، VIP و غیره)، ساعت و تاریخ حرکت، جزئیات و امکانات موجود برای هر سرویس در سایت های تیکت تماما توسط شرکت‌های مسافربری تعیین می‌شود. این موضوع باعث شده تا های تیکت مسئولیتی در قبال مغایرت‌های احتمالی نداشته باشد و مسئولیت آن کاملا به عهده شرکت مسافربری ارائه دهنده است.

 • قیمت‌هایی که برای هر سرویس در های تیکت مشاهده می‌کنید، کاملا به روز و بر اساس آخرین قیمت مصوب اعلام شده توسط شرکت‌های مسافربری و قوانین موجود در راهداری هستند. قیمت موجود در سایت ما برای بلیط‌های اتوبوس با قیمتی که به صورت حضوری برای خرید اعلام می‌شود هیچ تفاوتی ندارد و هر گونه اختلاف در قیمت بر خلاف قانون محسوب می‌شود و امکان شکایت و پیگرد قانونی دارد.

 • کلیه قوانین برای خرید بلیط‌ها به صورت حضوری و اینترنتی یکسان است و هیچ گونه تفاوتی بین این بلیط‌ها نمی‌توانید مشاهده کنید.

قوانین بلیط‌های خریداری شده

شما در جایگاه یک مسافر باید بدانید که بلیط خریداری شده دارای قوانین خاصی است، این قوانین را باید پیش از خرید مطالعه کنید. از قوانین خرید بلیط باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پس از خرید و صدور بلیط اتوبوس دیگر امکان هیچ گونه تغییری در مبدا، مقصد، تاریخ و ساعت حرکت، نوع اتوبوس و غیره نیست.

 • اگر به هر دلیلی مجبور به تغییر بخشی در بلیط خریداری شده هستید باید آن را استرداد کنید و مجددا فرایند خرید را انجام دهید.

 • در وارد کردن شماره تلفن در صفحه اطلاعات توجه کافی را داشته باشید. اطلاعات بلیط خریداری شده به شما پیامک خواهد شد و در صورت اشتباه بودن شماره، مسئولیت آن به عهده خودتان است.

 • پس از دریافت شماره بلیط یا به عبارتی دریافت لینک دانلود بلیط اتوبوس، خرید شما نهایی شده است.

 • برای استرداد بلیط در های تیکت به دو صورت می‌توانید اقدام کنید. تماس با تیم پشتیبانی و درخواست استرداد بلیط یا ارسال تیکت در سایت دو روش موجود برای استرداد بلیط در های تیکت هستند.

قوانین بیمه‌نامه مسافرتی های‌تیکت

شرایط عمومی بیمه‌نامه مسافرتی های‌تیکت قواعد و قوانینی هستند که بر تعهدات بیمه‌گر و بیمه‌شده در قبال یکدیگر حاکم است. این شرایط در تمامی بیمه‌نامه‌های مسافرتی یکسان بوده و توسط بیمه مرکزی ایران ابلاغ شده است.

 • سن: معمولا افراد بین 3 ماه تا 70 سال می‌توانند از بیمه مسافرتی استفاده کنند. البته در برخی از شرکت‌های بیمه، محدودیت سنی برای برخی از پوشش‌ها مانند پوشش حوادث وجود دارد. افراد بالای 60 سال نیز ملزم به خرید بیمه مسافرتی جداگانه هستند.

 • ملیت: خدمات بیمه مسافرتی فقط برای مسافران دارای پاسپورت ایرانی ارائه می‌شود. همچنین برخی از کشورها یا مناطق خاص ممکن است تحت پوشش بیمه مسافرتی نباشند. قبل از خرید بیمه، حتماً از شرکت بیمه در مورد پوشش‌دهی مقصد سفر خود اطمینان حاصل کنید.

 • مبدا سفر: اعتبار بیمه‌نامه‌ها فقط در صورتی که مبدا سفر ایران باشد، تأیید می‌شود.

 • زمان خرید بیمه‌نامه: خرید بیمه‌نامه بعد از تاریخ سفر و خروج از کشور امکان‌پذیر نیست.

 • مدت سفر: برای سفرهای بیش از 92 روز، انتخاب نوع ویزای MULTI الزامی است. در بیمه‌های 6 ماهه و 1 ساله، حداکثر مدت پوشش بیمه‌شده در هر بار خروج از ایران (سفر متوالی) 92 روز می‌باشد.

 • محدودیت سنی: امکان خرید بیمه‌نامه برای مسافران بالای 75 سال در سفر به کشورهای آسیایی و آفریقایی و برای مسافران بالای 80 سال در سفر به کشورهای حوزه شنگن، آمریکا و کانادا وجود ندارد.

 • کنسل کردن بیمه‌نامه: در صورت ریجکت شدن ویزا یا کنسل شدن سفر، با ارائه برگه ریجکتی سفارت و اصل پاسپورت، امکان کنسل کردن بیمه‌نامه وجود دارد.

 • مسئولیت پرداخت: در صورت بروز هرگونه خطا در حین پرداخت یا اختلال در سامانه‌های پرداخت و رزرواسیون بیمه های‌تیکت، هیچگونه مسئولیتی متوجه شرکت در قبال خریدهای ناموفق نخواهد بود.

 • شرط 92 روز: این شرط برای کلیه بیمه‌نامه‌ها اعمال می‌شود. به این معنا که در صورت عدم ورود مسافر به کشور مبدا (ایران) پس از 92 روز اقامت در کشور مقصد، پوشش بیمه‌نامه لغو خواهد شد. لذا مسافرانی که قصد خرید بیمه‌نامه بالای 92 روز را دارند، باید هر سه ماه یکبار به ایران بازگردند. در غیر این صورت، خرید بیمه‌نامه با مدت زمان کمتر (حداکثر 92 روز) توصیه می‌شود.

 • بیمه‌نامه مسافرتی بدون مهر معتبر و قابل‌استفاده می‌باشد. ولی چنانچه برای ارائه بیمه‌نامه به سفارت خانه، فارغ از مهر الکترونیکی، مهر فیزیکی نیز الزامی باشد، می‌توانید با مراجعه به ایرلاین طرف قرارداد یا نمایندگی‌ها و شعب بیمه موردنظر نسبت به مهر کردن بیمه‌نامه اقدام نمایید.

پوشش‌های بیمه‌ مسافرتی

 • هزینه‌های پزشکی و بستری‌شدن: این پوشش هزینه‌های معاینه، دارو، عمل جراحی و بستری‌شدن در بیمارستان در صورت بروز حادثه یا بیماری در سفر را جبران می‌کند.

 • انتقال یا بازگرداندن بیمه‌گزار به کشورش: در صورت بروز حادثه یا بیماری وخیم، بیمه می‌تواند ‌بیمه‌گزار را با آمبولانس یا هواپیما به کشورش بازگرداند.

 • هزینه‌های ضروری دندان‌پزشکی: این پوشش هزینه‌های معاینه، پر کردن دندان و کشیدن دندان در صورت بروز مشکل حاد دندانپزشکی را جبران می‌کند.

 • بازگشت اعضای درجه 1 خانواده به همراه بیمه‌گزار: در صورت فوت یا بستری شدن طولانی‌مدت بیمه‌گزار، یکی از اعضای درجه 1 خانواده او می‌تواند به کشورش بازگردد.

 • بازگرداندن جسد بیمه‌گزار به ایران در صورت فوت: در صورت فوت بیمه‌گزار در سفر، هزینه‌های بازگرداندن جسد او به ایران بر عهده بیمه خواهد بود.

 • انتقال اضطراری یکی از اعضای درجه یک خانواده بیمه‌گزار: در صورت بروز حادثه یا بیماری برای یکی از اعضای درجه 1 خانواده بیمه‌گزار در ایران، او می‌تواند برای ملاقات با بیمار به کشورش سفر کند و هزینه‌های سفرش را از بیمه دریافت کند.

پوشش‌های اضافی

 • غرامت تاخیر یا لغو پرواز: اگر پرواز شما با تاخیر یا لغو شود، بیمه می‌تواند غرامتی را به شما پرداخت کند.

 • گم‌شدن یا سرقت بار: اگر بار شما در طول سفر گم یا دزدیده شود، بیمه می‌تواند خسارت شما را جبران کند.

 • مسئولیت مدنی: اگر در سفر به طور اتفاقی به شخص یا اموال دیگری خسارت وارد کنید، بیمه می‌تواند غرامت آن را به‌طرف مقابل پرداخت کند.

 • حوادث ورزشی: اگر در حین انجام فعالیت‌های ورزشی در سفر دچار حادثه شوید، بیمه می‌تواند هزینه‌های درمان شما را جبران کند.

موارد خارج از تعهد:

 • هزینه‌های پرداختی پس از انقضای تاریخ بیمه‌نامه: اگر بعد از تاریخ انقضای بیمه‌نامه دچار حادثه یا بیماری شوید، بیمه هیچ مسئولیتی در قبال شما نخواهد داشت.

 • کمک‌رسانی به افرادی که ۹۲ روز متوالی در کشور مقصد اقامت داشته‌اند: بیمه مسافرتی فقط برای مسافران کوتاه‌مدت است و به افرادی که بیش از ۹۲ روز در کشور مقصد اقامت داشته باشند، کمک‌رسانی نمی‌کند.

 • عوامل و بلایای طبیعی: بیمه مسافرتی خسارت‌هایی را که ناشی از عوامل و بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، رانش زمین و آتشفشان باشد، جبران نمی‌کند.

ارائه اعلام خسارت:

 • اگر دچار حادثه‌ای شده‌اید، برای درخواست امداد با مراکز پاسخگویی ۲۴ ساعته بین‌المللی (افرادی که انگلیسی صحبت نمی‌کنند می‌توانند با دفتر ایران تماس بگیرند) تماس گرفته و در این تماس اطلاعات خود، مشخصات بیمه‌نامه، تلفن و شرح مختصری از حادثه را اعلام کنید.

 • برای اعلام خسارت باید تا ۷ روز بعد از بستری‌شدن یا مشاوره پزشکی با شرکت بیمه تماس گرفته شود. اگر بعد ازاین مدت اطلاع دهید در غیر این صورت هیچ خسارتی پرداخت نخواهد شد؛ اما اگر فرد با خطر جانی روبه‌رو شد این قوانین برایش صدق نخواهد کرد. او سریعا باید به بیمارستان رفته و در اولین فرصت با شرکت بیمه تماس بگیرد.

انتقال پزشکی:

 • برای این کار باید حتما اطلاعات کامل مسافر بیمار، بیمارستان و پزشک معالجش اعلام شود. تیم پزشکی یا نمایندگان بیمه، فرد بیمه‌گزار را بررسی کرده و شرایط را تایید کنند. شرکت بیمه هم با موافقت پزشک وسیله حمل‌ونقل را مشخص می‌کند و فرد بیمه شده باید بلیطی را که استفاده نکرده به شرکت بیمه تحویل دهد یا معادلش را پرداخت کند

اعتبار بیمه‌نامه مسافرتی

آغاز پوشش بیمه‌نامه از لحظه صدور بیمه‌نامه به مدت شش ماه از اولین خروج بیمه‌شده از مرزهای قانونی ایران است. مدت اعتبار در خارج از کشور برای بیمه‌نامه‌های با مدت بیش از 3 ماه، حداکثر 92 روز متوالی می باشد و در صورت عدم دریافت ویزا تا 6 ماه برای بیمه‌نامه‌های کمتر از 6 ماه و تا یک سال برای بیمه‌نامه‌های 6 ماهه و یکساله می توانید با مراجعه به واحد صادر کننده بیمه‌نامه ان را فسخ کنید.