MILADکپی
رزرو بلیط پرواز از هر نقطه ایران به مشهد با تخفیف ویژه ولادت امام رضا(ع)
رزرو بلیط هواپیما مشهد
MILADکپی
رزرو هتل با تخفیف 200 هزار تومانی ویژه ولادت امام رضا(ع)
رزرو هتل های مشهد
air
یکطرفه
رفت و برگشت
پرواز داخلی
پرواز خارجی
Calendar icon
Calendar icon
1 مسافر

بلیط هواپیما لحظه آخری

در زمان سفر و خرید بلیط هواپیما ممکن است با ابهامات و لغاتی جدید مواجه شوید، یکی از این ابهامات بلیط لحظه آخری هست. اکثر افراد با شنیدن بلیط لحظه آخری به زمانی فکر می‌کنند، که تنها چند ساعت قبل از پرواز بلیط خود را تهیه می‌کنند؛ اما در حقیقت چنین بلیط‌هایی صرفا برای ساعت‌های پایانی منتهی به پرواز نیست، بلکه گاها تا یک روز قبل از پروازهم قابل دسترسی است. جزئیات زیادی برای خرید بلیط هواپیما لحظه آخری وجود دارد. اکثر قوانین در تمامی ایرلاین‌های پروازی یکسان است و تنها در برخی از موارد با تفاوت‌هایی مواجه خواهید شد، برای درک بهتر میزان قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری باید اطلاعات کاملی از این نوع بلیط داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با ما همراه باشید.

بلیط هواپیما لحظه آخری چیست؟

به طور کلی بلیط هواپیما لحظه آخری نوعی از بلیط‌های چارتری است که عموماً در زمان نزدیک به سفر در صورت رزرو نشدن قیمت کمتری پیدا می‌کند. همانطور که اطلاع دارید بلیط‌های چارتری، تعدادی از صندلی‌های یک هواپیما در پرواز هستند، که توسط آژانس‌های مختلف یا برخی از افراد رزرو می‌شوند و سپس در معرض فروش قرار می‌گیرند. برای بلیط‌های چارتر شده پس اینکه زمان کمی تا پرواز باقی مانده است اما هنوز به فروش نرفته‌اند، تخفیف ویژه‌ای بر روی آن‌ها اعمال می‌شود، عموماً بلیط هواپیما لحظه آخری شامل بلیط‌های باقی مانده در 24 ساعت قبل از سفر می‌شود. 

چگونه بلیط هواپیما لحظه آخری بخریم؟

در سایت های تیکت برای خرید بلیط هواپیما لحظه آخری از فیلتر نوع بلیط استفاده کنید و نوع لحظه آخری را انتخاب کنید تا لیست صرفا بر اساس نیاز شما مرتب شود. بلیط‌های دقیقه 90 عموماً در بازه‌های زمانی خاصی موجود هستند و شما نمی‌توانید همیشه این نوع بلیط را پیدا کنید و خرید خود را انجام دهید. اما در سایت ‌های تیکت برای بلیط‌های لحظه آخری گزینه‌ای تحت عنوان «خبرم کن» وجود دارد که در صورت اتمام ظرفیت پرواز مربوطه و فعال سازی این ویژگی، در صورتی که ظرفیت افزایش پیدا کرد به شما اطلاع داده خواهد شد.

بلیط کنسلی هواپیما چیست؟

بلیط کنسلی هواپیما، بلیط‌هایی هستند، که مسافرین اقدام به خرید آن‌ها کرده‌اند و سپس بلیط خود را کنسل نموده‌اند. مسافر‌ها ممکن است چند روز قبل از پرواز یا تنها یک ساعت مانده به پرواز اقدام به کنسلی بلیط کنند، با توجه به زمانی که بلیط کنسل شده است، قیمت متفاوتی پیدا می‌کند و تبدیل به یک بلیط لحظه آخری خواهد شد. بلیط‌های کنسل شده می‌توانند بلیط چارتر یا بلیط سیستمی باشند، ولی از آنجایی که اکثر بلیط‌های چارتری قابلیت کنسل کردن ندارند، بلیط‌های کنسل شده در بیشتر مواقع بلیط سیستمی هستند.

تفاوت بلیط کنسلی هواپیما و لحظه آخری 

بلیط‌های لحظه آخری هواپیما دو حالت دارند، یا توسط مجموعه چارتر‌کننده به فروش می‌رسند یا بلیط‌هایی هستند که مسافرین در یک روز قبل از پرواز آن‌ها را کنسل کرده‌اند. بلیط لحظه آخری می‌تواند چارتری یا سیستمی باشد. قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری عموماً مناسب و ارزان است، ولی این قیمت به موارد متعددی بستگی دارد و گاهی از اوقات نسبت به نوع سیستمی اختلاف چندانی ندارد و حتی گران‌تر است، بلیط‌ها وابسته به بازه کنسلی قیمت متفاوتی خواهند داشت؛ به هر میزان که فرآیند لغو رزرو بلیط نزدیک‌تر به ساعت پرواز باشد، قیمت بلیط کمتر خواهد بود. 

قیمت بلیط لحظه آخری هواپیما چقدر است؟

قیمت بلیط لحظه آخری هواپیما عموماً بر اساس پارامتر‌های متنوعی تعیین می‌گردد، به طور کلی قیمت این بلیط‌ نوعی بلیط ارزان است؛ البته که این موضوع به شرایط بستگی دارد و ممکن است در بازه‌های تعطیلات و پر مسافر قیمت بالاتری داشته باشند. پارامتر‌های تعیین‌کننده در قیمت بلیط لحظه آخری به شرح زیر است:

نوع بلیط:

 وابسته به اینکه بلیط شما از نوع چارتری باشد یا سیستمی قیمت متفاوتی خواهد داشت. 

بازه تهیه بلیط:

 بلیط‌های لحظه آخری از 24 ساعت قبل از پرواز به اشتراک گذاشته می‌شوند، زمان تهیه این بلیط‌ها در طی این ساعات ممکن است بر قیمت تأثیر بگذارد. 

شرکت هواپیمایی: 

در ایرلاین‌های مختلف قیمت بلیط لحظه آخری متفاوت است. 
این موارد از مهم‌ترین پارامتر‌های تعیین قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری هستند. شما می‌توانید در سایت‌ های تیکت با اعمال فیلتر ایرلاین، بلیط‌های لحظه آخری موجود را در ایرلاین‌های مختلف مشاهده کنید و از نظر قیمت مورد مقایسه قرار دهید. در سایت ما می‌توانید ارزان‌تر بلیط هواپیما لحظه آخری را با استفاده از فیلتر محدود کردن قیمت تهیه کنید، سایت‌ های تیکت نسبت به سایر سایت‌های مشابه بلیط‌ها را با قیمت پایین‌تری عرضه می‌کند. 

قیمت بلیط لحظه آخری هواپیما برای کودکان

قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری برای سنین مختلف متمایز نیست. این نوع بلیط برای کودکان و بزرگسالان دارای قیمت یکسان است، این قانون در تمامی شرکت‌های هواپیمایی وجود دارد و در هیچکدام تفاوت قیمتی برای کودکان و بزرگسالان وجود ندارد. 

بهترین زمان خرید بلیط لحظه آخری هواپیما

نمی‌توان به طور دقیق بهترین زمان خرید بلیط لحظه آخری هواپیما را اعلام کرد؛ بسته به شرایط مختلف، بازه زمانی مناسب خرید بلیط لحظه آخری متفاوت است. اگر از نظر قیمت بخواهیم بهترین زمان خرید بلیط هواپیما لحظه آخری هواپیما را بیان کنیم، باید به نزدیک‌ترین زمان به پرواز اشاره نماییم؛ زیرا در این بازه عموماً قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری ارزان‌تر است، اما اگر در لحظات اول موجود شدن بلیط هواپیما لحظه آخری اقدام به خرید کنید، بهتر است. ممکن است با گذشت تمامی بلیط‌ها خریداری شوند. 

شرایط کنسلی بلیط لحظه آخری هواپیما

شرایط کنسلی بلیط لحظه آخری هواپیما مشابه با شرایط کنسلی بلیط‌های چارتری است، البته شرایط کنسلی بلیط‌ها به ایرلاین مربوطه نیز بستگی دارد. به همین علت بهتر است در زمان خرید بلیط هواپیما لحظه آخری دقت کافی را به خرج دهید و تمامی شرایط را بررسی کنید. در سایت ‌های تیکت تمامی این قوانین کاملاً در زمان خرید برایتان شرح داده می‌شوند و اگر قابلیت کنسلی بلیط وجود داشته باشد، شما در سایت ما می‌توانید در کمترین زمان ممکن بلیط خود را با تماس تلفنی یا ارسال تیکت از طریق حساب کاربری به پشتیبانی سایت کنسل کنید. لازم است بدانید عموماً بلیط‌های لحظه آخری قابلیت کنسل کردن ندارند؛

سوالات متداول بلیط هواپیما لحظه آخری

تا چه زمانی قبل از پرواز می‌توان اقدام به تهیه بلیط لحظه آخری کرد؟

زمان دقیقی برای این فرآیند وجود ندارد؛ اما ممکن است بلیط‌ها در لحظات و ساعت‌های اخر کامل به فروش برسند. 
 

آیا خدمات ارائه شده به مسافرین با بلیط لحظه آخری و دیگر بلیط‌ها متفاوت است؟

ارزان‌ترین بلیط هواپیما لحظه آخری را از کجا تهیه کنم؟

میزان جریمه کنسل کردن بلیط هواپیما لحظه آخری چقدر است؟