H100کپی
کد تخفیف 30 هزارتومان ویژه دهه اول محرم
رزرو بلیط هواپیما
tabestoonکپی
تخفیف 200 هزار تومانی ویژه هتل های 100% آنلاین
رزرو هتل

air
یکطرفه
رفت و برگشت
پرواز داخلی
پرواز خارجی
Calendar icon
Calendar icon
1 مسافر

بلیط هواپیما ماهان ایر

ماهان ایر یکی از شرکت‌های هواپیمایی معروف و قدیمی در ایران است و شما برای سفر‌های هوایی خود می‌توانید در سایت‌ های تیکت با اعمال فیلتر ایرلاین، بلیط‌های شرکت هواپیمایی ماهان ایر را مشاهده کنید و خرید خود را انجام دهید. پرواز‌های مختلفی زیر نظر ایرلاین ماهان ایر انجام می‌گیرد، شما می‌توانید تمام این پرواز‌ها را مشاهده کنید و حتی با یکدیگر مقایسه نمایید، لازم است بدانید پرواز‌های این شرکت هواپیمایی دارای تنوع زیادی هستند، این تنوع شامل نوع، قیمت و... می‌شود؛ از این رو شما در انتخاب بلیط هواپیما در ماهان ایر هیچ محدودیتی ندارید. 

قیمت بلیط هواپیما ماهان

قیمت بلیط هواپیما ماهان ایر بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌گردد، این عوامل هر یک در نوع خود تأثیر مستقیم یا غیر مستقیم بر قیمت بلیط خواهند داشت. از عوامل تأثیر‌گذار بر قیمت بلیط هواپیما ماهان باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • نوع بلیط: بلیط‌ها در دو نوع بلیط چارتری و بلیط سیستمی در ماهان ایر موجود هستند، در سایت های تیکت می‌توانید با فیلتر‌های مربوطه نوع بلیط خود را تعیین کنید و به مقایسه قیمت‌ها بپردازید، لازم است بدانید بلیط‌های سیستمی و چارتری دارای قیمت متفاوتی هستند. 
 • کلاس‌های پروازی: عامل دیگر که در تعیین قیمت بلیط ماهان ایر تأثیر دارد، کلاس‌های پروازی مختلف هستند. سه نوع کلاس پروازی به طور کلی برای ماهان ایر وجود دارد، که هر کدام بر اساس ویژگی‌های خود قیمت متفاوتی دارند. 
 • مبدا و مقصد: مبدا و مقصد سفر در تعیین قیمت تأثیر زیادی دارد. 
 • زمان سفر: زمان سفر در بازه‌هایی خاصی بر قیمت بلیط هواپیما تأثیر می‌گذارد. 

موارد گفته شده مهم‌ترین عوامل تأثیر‌گذار بر قیمت بلیط هواپیما ماهان هستند. اگر قصد خرید بلیط از ماهان ایر را دارید، می‌توانید در سایت ‌های تیکت مناسب‌ترین قیمت بلیط در این ایرلاین پیدا کنید. فیلتر‌های زیادی در سایت ما برای قیمت وجود دارد که با اعمال آن‌ها می‌توانید بلیط مناسب خود را بیابید. 

قیمت پرواز‌های خارجی ماهان

قیمت پرواز‌های خارجی نیز طبق موارد متعددی تعیین می‌گردد، این عوامل شامل مبدا و مقصد، نوع بلیط، زمان سفر و کلاس‌های پروازی می‌شود، برای مثال در سفر‌های خارجی تأثیر مبدا و مقصد بسیار زیاد و متفاوت است. شرکت هواپیمایی ماهان در پرواز‌های خارجی نیز دارای تنوع است، کمترین قیمت پرواز خارجی ماهان ایر را می‌توانید با اعمال فیلتر‌های قیمت نظیر محدود کردن بازه قیمتی یا بررسی تقویم پروازها در سایت‌ های تیکت، مشاهده کنید. تقویم پروازها به شما نمایی از پروازهای شرکت ماهان در 30 روز آینده خواهد داد که شامل اطلاعاتی مانند: قیمت، مشخصات، کلاس پرواز و... است.

خرید بلیط هواپیما ماهان ایر

خرید بلیط هواپیما ماهان در سایت های تیکت، یک خرید کاملاً مطمئن و قیمت مناسب است، شما در طی خرید از سایت‌ ما می‌توانید تمامی قیمت‌های شرکت هواپیمایی ماهان را مشاهده کنید و بر اساس آن اقدام به خرید نمایید. خرید از سایت های تیکت بسیار سریع است و در کنار سرعت بالا تیم پشتیبانی در طی تمام مراحل آماده ارائه راهنمایی و خدمات به شما هستند. فیلتر قیمت سایت ما کمک شایانی به شما در خرید بلیط ارزان می‌کند، تقویم پروازها نیز قابلیت دیگری است که برای خرید بهتر مفید خواهد بود.

خرید هواپیما ماهان اکونومی

یکی از پرواز‌های هواپیمایی ماهان کلاس پروازی اکونومی است، قیمت بلیط‌های کلاس پروازی ماهان اکونومی طبق ویژگی‌های آن تعیین می‌گردد؛ اما به طور کلی این نوع از پرواز‌ها قیمت کمتری نسبت دیگر کلاس‌های پروازی دارند. در کلاس پروازی اکونومی امکانات کمتری در اختیار مسافرین قرار می‌گیرد و صندلی‌ها از نوع معمولی و عادی هستند. برای انتخاب بلیط اکونومی شرکت هواپیمایی ماهان، صرفا نیاز است تا با استفاده از فیلتر مربوطه کلاس پرواز را اکونومی انتخاب کنید.

خرید هواپیما ماهان بیزینس

کلاس پروازی ماهان بیزینس یکی دیگر از انواع پرواز‌های این شرکت هوایی است، کلاس‌های پروازی ماهان بیزینس نسبت به مبدا دارای امکانات متنوعی هستند؛ برای مثال اگر سفر داخلی باشد، امکانات شامل ارائه غذای ایرانی و بین‌المللی و نوشیدنی‌های مختلف می‌شود و در سفر‌های خارجی امکانات کلاس پروازی بیزنس ماهان کاملاً ویژه است. 

بلیط چارتر هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان نیز دارای بلیط‌های چارتری است، بلیط‌های چارتری، بلیط‌هایی هستند که برخی از شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌ها اقدام به کرایه صندلی‌های مربوطه به آن‌ها می‌کنند و سپس آن‌ها را به فروش می‌گذارند. قیمت بلیط هواپیما در نوع چارتری کاملاً متغییر است و عوامل زیادی بر قیمت این نوع بلیط‌ها تأثیر دارد. مهم‌ترین عامل میزان تقاضای مردم هست، هر چقدر تقاضا بیشتر باشد به همان اندازه افزایش قیمت خواهیم داشت و هر چقدر تقاضا کم باشد، مجموعه برای کاهش ضرر خود قیمت را کاهش می‌دهند. 

مناسب‌ترین قیمت بلیط چارتری در سایت‌ های تیکت ارائه شده است، توجه داشته باشید، که بلیط‌های چارتری قابلیت کنسل ندارند.

اطلاعات پرواز ماهان

برای کسب اطلاعات در رابطه با پرواز ماهان ایر تنها کافی است در سایت‌ های تیکت فیلتر را بر اساس ایرلاین ماهان تنظیم نمایید. شما می‌توانید حتی بلیط‌های 30 روزه آینده را در تقویم این صفحه مشاهده کنید. تمامی این بلیط‌ها دارای قیمت و امکانات متنوعی هستند که می‌توانید به مقایسه آن‌ها بپردازید، تا بهترین بلیط را برای خرید پیدا کنید. 

پذیرش آنلاین هواپیمایی ماهان ایر

در سایت‌ های تیکت می‌توانید به صورت آنلاین خرید بلیط هواپیما ماهان خود را انجام دهید. خرید آنلاین از سایت ما، کاملاً آسان و سریع است. شما در هر زمان می‌توانید اقدام به خرید بلیط کنید و در صورت مشکل از تیم پشتیبانی کمک بگیرید. تیم پشتیبانی به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما است. برای دسترسی به تیم پشتیبانی از طریق تماس تلفنی یا ارسال تکیت از حساب کاربری اقدام کنید.

رزرو صندلی هواپیمایی ماهان

رزرو صندلی هواپیمایی ماهان صرفا از طریق سایت این ایرلاین ممکن است و با مراجعه به این سایت‌ می‌توانید صندلی مدنظر خودتان را انتخاب و آن را رزرو کنید.

پیگیری رزرو بلیط هواپیمایی ماهان

پس از اینکه خرید بلیط خود را انجام دادید، می‌توانید تا زمان سفر از طریق ارتباط با تیم پشتیبانی، پیگیر رزرو خود باشید. در های تیکت به دلیل پشتیبانی تخصصی و  24 ساعته جای هیچگونه نگرانی برای بررسی وضعیت بلیط وجود ندارد. 

قوانین کنسلی بلیط هواپیمایی ماهان ایر

در صورت کنسلی بلیط هواپیما ماهان ایر، میزان خسارت پرداختی به مسافران بر اساس کلاس پروازی متفاوت است. به طور کلی، خسارت کنسلی بلیط هواپیما در کلاس‌های J، C، Y، V، Q، M، N، L، O، K، S، I و X به شرح زیر است:

 • تا ساعت 12 ظهر یک روز قبل از پرواز: 30 درصد
 • 3 ساعت قبل از پرواز: 60 درصد
 • از 3 ساعت تا نیم ساعت قبل از پرواز: 60 درصد
 • نیم ساعت قبل از پرواز و بعد از پرواز: 60 درصد

اما توجه داشته که بلیط‌های چارتری قابلیت کنسل کردن ندارند، به همین دلیل در زمان خرید با دقت تصمیم بگیرید. برای کنسلی بلیط هواپیما ماهان ایر در سایت های تیکت دو روش وجود دارد، هر دو روش، روش‌های آسان و سریعی هستند. برای کنسل کردن بلیط با تیم پشتیبانی از طریق تماس تلفنی در ارتباط باشید یا در سایت با رفتن به حساب کاربری و ارسال تیکت اقدام به کنسل کردن رزرو خود کنید. 

میزان بار مجاز پرواز‌های ماهان ایر

میزان بار مجاز در پرواز‌های ماهان نسبت به کلاس پروازی متفاوت است. به طور کلی مجاز به حمل یک چمدان در ابعاد حداکثری 158 سانتی‌متر هستید، وزن مجاز چمدان در سفر‌های خارجی در کلاس تجاری 40 و در کلاس اکونومی 30 کیلوگرم است. چمدان با وزن 30 کیلوگرم در پرواز با کلاس تجاری و با وزن 20 کیلوگرم در کلاس اکونومی برای سفر‌های داخلی مجاز است. در سفر‌های این مجموعه، بار مجاز برای نوزادان 10 کیلوگرم هست، مقدار بار مجاز در کابین نیز بر اساس کلاس پروازی تعیین می‌گردد. در پرواز‌های اکونومی نیم کیلوگرم بار در داخل کابین مجاز است و در پرواز‌های بیزینس کلاس تا هفت کیلوگرم را می‌توانید با خود داخل کابین ببرید. 

حمل حیوانات خانگی با پرواز‌های ماهان ایر

حمل حیوانات خانگی در سفر با مجموعه هواپیمایی ماهان ایر مجاز است، در این مجموعه حمل حیوانات خانگی به دو روش AVIH (همراه) و CARGO (غیر همراه) امکان‌پذیر هست. در حمل به صورت همراه، حیوان خانگی در کانتر با مسافر پذیرش می‌شود و سپس در فرودگاه به مسافر تحویل داده خواهد شد و در روش غیر همراه، حیوان در قسمت باربری پذیرش می‌شود و پس اتمام مسیر و رسیدن به مقصد فقط به فردی که در بارنامه تعیین شده است، تحویل داده می‌شود. برای حمل حیوانات خانگی ارائه مدارک واکسیناسیون از مراکز معتبر لازم و ضروری است. 

حتماً در زمان خرید بلیط، کدی که سایت به عنوان کد AVIH را در اختیار شما قرار می‌دهد، یادداشت کنید زیرا داشتن این کد در زمان تحویل حیوان خانگی ضروری است.

معرفی کلاس‌های پروازی هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان در جایگاه یکی از بهترین مجموعه‌های هواپیمایی ایران دارای دو نوع کلاس پروازی است. کلاس پروازی اکونومی یا معمولی و کلاس پروازی تجاری یا بیزینس هر یک از این کلاس‌ها دارای خدمات و امکانات مختلفی هستند. قیمت بلیط برای هر پرواز متغییر است و پرواز‌های بیزینس قیمت بالاتری از اکونومی دارند. 

خدمات هواپیما اکونومی ماهان

کابین هواپیما در این کلاس پروازی دارای فضای مناسبی برای صندلی است و شما در این فضا احساس راحتی و آرامش خواهید داشت، مهمانداران این مجموعه در کار خود بسیار متخصص و با تجربه هستند. در طی سفر بهترین سرویس غذایی برای شما ارائه می‌گردد، همچنین برای سرگرمی مسافرین در داخل کابین‌های تلویزیون نصب شده است. خدمات هواپیما اکونومی ماهان در سطح قابل قبولی قرار می‌گیرد و شامل مواردی نظیر: ارائه نوشیدنی، تماشای تلویزیون، مطالعه کتاب و... می‌شود.

خدمات هواپیما بیزینس کلاس ماهان 

خدمات ارائه شده از سمت هواپیمایی ماهان در کلاس‌ پروازی بیزیس، شامل سطح پیشرفته‌تر امکانات پرواز‌های اکونومی می‌شود، از این رو در این پرواز‌ها امکانات بیشتری در اختیار مسافرین قرار می‌گیرد و بسیار در طی سفر راحت هستند. در کل خرید بلیط کلاس بیزینس ایرلاین ماهان خدمات اضافه‌تری نظیر صندلی تاشو، پک بهداشتی، پک خواب و منوی دلخواه، سریع‌تر سوار شدن یا پیاده شدن را در اختیار شما قرار خواهد داد تا بیشتر از سفرتان لذت ببرید. دسترسی به کلاس پروازی بیزینس نیز با اعمال فیلتر مربوطه انجام خواهد شد و سریعا در دسترس شما خواهد بود.

امکانات هواپیمایی ماهان برای انواع مسافران

مجموعه هواپیمایی ماهان ایر برای انواع مسافرین خدمات و امکانات متنوعی دارد. برای مثال افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند، لازم نیست برای حمل ویلچر خود هزینه‌ای پرداخت کنند. سایر مسافرین با شرایط خاص در پرواز‌های این مجموعه از خدمات کافی برخوردار هستند.

خدمات مشتریان هواپیمایی ماهان

خدمات زیادی در این مجموعه برای مشتریان وجود دارد، این خدمات شامل خدمات رفاهی و امکانات می‌شوند. مجموعه ماهان ایر هموار در تلاش است تا سفری راحت و خاطر‌انگیز را برای مسافرین خود رقم بزند به همین دلیل در ارائه خدمات بسیار موفق عمل کرده است. 

هواپیمایی ماهان ایر چگونه از مهمانان خود پذیرایی می‌کند؟

این ایرلاین بر اساس مسیر پرواز، کلاس پروازی و زمان پرواز از مسافرین خود پذیرایی می‌کند، در این مجموعه انواع غذا‌های سرد و گرم، غذا‌های سبک و انواع نوشیدنی برای مسافرین ارائه می‌شود، منوی غذایی ماهان ایر کاملاً بر اساس استاندارد‌های جهانی تهیه شده است و تنوع قابل قبولی دارد. این تنوع باعث شده تا تمامی افراد با هر سلیقه‌ای بتوانند از غذای این مجموعه استفاده کنند.

معرفی کامل ناوگان هوایی ماهان

مجموعه هواپیمایی ماهان در حال حاضر بزرگترین ناوگان هوایی را در ایران دارد، این شرکت در طی سال‌های فعالیت خود توانسته هواپیما‌های زیادی به خطوط هوایی اضافه کند و در حال حاضر بیش از 50 هواپیما این مجموعه برای جابه جایی مسافرین در حال فعالیت هستند. این ناوگان به طور کلی دارای 69 فروند هواپیما است، که 30 فروند برای تعمیر و نوسازی در آشیانه شهر‌های کرمان و تهران قرار گرفته‌اند. موارد زیر مروری بر  ناوگان هوایی ماهان است:

نام هواپیما

تعداد

سرعت هواپیما

ظرفیت هواپیما

بوئینگ 747-300

2 فروند

980 کیلومتر بر ساعت

442 مسافر

ایرباس A340-600

7 فروند

870 کیلومتر بر ساعت

300 مسافر

ایرباس A340-600

4 فروند

860 کیلومتر بر ساعت

293 مسافر

ایرباس A300-600

14 فروند

890 کیلومتر بر ساعت

273 مسافر

ایرباس A310

10 فروند

870 کیلومتر بر ساعت

193 مسافر

هواپیما BAE 146-300

17 فروند

 

112 مسافر

هر یک از این هواپیما‌ها مختص سفر‌های داخلی یا خارجی هستند. 

تأسیس هواپیمایی ماهان

تأسیس این مجموعه به شهر کرمان در سال 1371 برمی‌گردد، نام این مجموعه الهام گرفته از شهر زیبای ماهان در فاصله 45 کیلومتری کرمان است. سهامدار اصلی مجموعه ماهان ایر مؤسسه مولی الوحدین هست. مجموعه ماهان در ابتدا تنها با دو فروند هواپیما در مسیر کرمان به تهران و بالعکس شروع به فعالیت کرد و بعد از گذشته یکسال مسیر تهران به دبی نیز در این مجموعه فعال شد. این شرکت در سال 1378 برای اولین بار ایرباس A300 را به ناوگان هوایی ایران وارد کرد همچنین موفقیت‌های بسیار مهمی در سال‌های 1380 و 1386 داشته است، البته که همچنان این مجموعه در مسیر پیشرفت و ترقی هست.

اطلاعات تکمیلی هواپیمایی ماهان 

 • کد یاتا: W5
 • کد ایکائو: IRM
 • سال تأسیس: 1371
 • تعداد مقاصد پروازی: 30 مقصد داخلی و 25 مقصد خارجی
 • فرودگاه‌های قطب: فرودگاه مهرآباد و فرودگاه بین‌المللی امام خمینی

سوالات متداول بلیط هواپیما ماهان ایر

قیمت بلیط فرست کلاس ماهان چقدر است؟

قیمت بلیط فرست کلاس ماهان به عوامل مختلفی نظیر: کلاس پرواز، مبدا و مقصد و... بستگی دارد. قیمت این بلیط را می‌توانید در سایت ‌های تیکت مشاهده کنید.

پیگیری بار گمشده در شرکت هواپیمایی ماهان ایر چگونه است؟

حمل حیوان خانگی در چه صورتی در پرواز‌های این مجموعه غیر مجاز است؟

هزینه اضافه بار در مجموعه ماهان ایر چگونه محاسبه می‌شود؟

آیا میزان بار داخل هواپیما به نوع کلاس پروازی بستگی دارد و متغیر است؟