MILADکپی
رزرو بلیط پرواز از هر نقطه ایران به مشهد با تخفیف ویژه ولادت امام رضا(ع)
رزرو بلیط هواپیما مشهد
MILADکپی
رزرو هتل با تخفیف 200 هزار تومانی ویژه ولادت امام رضا(ع)
رزرو هتل های مشهد
چگونه بلیط هواپیما ارزان بخریم؟

چگونه بلیط هواپیما ارزان بخریم؟

نظر: 30

رزرو بلیط هواپیما مشهد

برای خرید بلیط هواپیمای ارزان‌قیمت راهکارهای متنوعی وجود دارد. معمولاً بلیط های هواپیما در سه نوع لحظه آخری، چارتری و سیستمی به فروش می‌رسند. بلیط های لحظه آخر به دلیل نزدیک شدن به زمان پرواز قیمت ارزان‌تری نسبت به بلیط های دیگر دارند. در سایت " های تیکت" شما می‌توانید انواع بلیط های لحظه آخری را باقیمت ویژه خریداری کنید. همچنین در این سایت شما می‌توانید از انواع تخفیفات ویژه ایام و مناسبات خاص استفاده کنید تا سفری ارزان‌قیمت را تجربه کنید. در سایت های تیکت امکان رزرو انواع بلیط های خارجی و داخلی با مناسب‌ترین قیمت وجود دارد. در ادامه شما را با روش‌های خرید بلیط ارزان بیشتر آشنا می‌کنیم.

انواع بلیط ارزان

روش‌های مختلفی برای خرید بلیط هواپیمای ارزان وجود دارد. شما می‌توانید با رعایت چند نکته به‌راحتی ارزان‌ ترین بلیط‌ هواپیما را خریداری کنید. بهترین راه برای خرید بلیط باقیمت ارزان‌تر رزرو بلیط‌ های لحظه آخری است. همچنین شما می‌توانید با جستجو در سایت‌ های تیکت بلیط‌ها را باهم مقایسه کنید و ارزان‌ترین آن‌ها را خریداری کنید. این سایت در مراسمات و ایام خاص تخفیفات ویژه‌ای را روی بلیط ‌های هواپیما اعمال می‌کند. شما با روشن کردن خبرنامه‌ها و اعلانات این سایت‌ به‌راحتی می‌توانید از تخفیفات ویژه آن‌ باخبر شوید و در زمان مناسب از آن‌ها استفاده کنید. لازم به ذکر است که بلیط‌ های هواپیما در سه نوع بلیط لحظه آخری، بلیط چارتری و بلیط سیستمی به فروش می‌رسند که قیمت آن‌ها باهم متفاوت است.

جهت راهنمای رزرو پرواز در سایت های تیکت مقاله چگونه بلیط هواپیما رزرو کنیم را مطالعه کنید.

بلیط هواپیما لحظه آخری

بلیط لحظه آخری هواپیما نوعی بلیط است که به‌صورت چارتر و در زمان نزدیک به پرواز، به قیمت ارزان‌تری نسبت به بلیط‌ های دیگر فروخته می‌شود. این اتفاق به دلیل عدم فروش تمام بلیط‌ های یک پرواز توسط چارترکننده رخ می‌دهد. زمانی که تقاضا برای یک پرواز کم باشد و بلیط ‌ها به فروش نرسند بلیط لحظه آخری به‌عنوان راهکاری برای فروش آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. قیمت این بلیط معمولاً به میزان قابل‌توجهی ارزان‌تر از سایر بلیط‌هاست. این روش برای هر دو طرف، یعنی فروشنده و خریدار بلیط لحظه آخری سودآور است. با نزدیک شدن به زمان پرواز، قیمت بلیط کاهش می‌یابد. ازاین‌رو، خرید این نوع بلیط مناسب برای سفرهای بدون برنامه‌ریزی قبلی است. بااین‌حال در زمان‌های پر تقاضا ممکن است بلیط‌ های لحظه آخری موجود نباشند. به همین دلیل افرادی که سفرهای مهمی در پیشرو دارند نباید ریسک خرید این نوع بلیط را قبول کنند. در سایت های تیکت روزانه انواع بلیط های لحظه آخری به سراسر کشور و خارج از کشور به فروش می‌رسد.

بلیط هواپیما چارتری یا بلیط هواپیما سیستمی؟

بلیط سیستمی هواپیما، بلیطی است که مستقیماً توسط شرکت هواپیمایی صادر و قیمت آن توسط همین شرکت تعیین می‌شود. این نوع بلیط به‌عنوان یک بلیط استاندارد عرضه می‌شود و قابل‌استفاده برای تمام مسافران است. در مقابل بلیط‌های دیگر مانند بلیط‌های چارتر یا بلیط‌های تخصصی به‌صورت محدود و برای موارد خاصی مانند تورهای گروهی یا تورهای ویژه عرضه می‌شوند. ویژگی اصلی بلیط سیستمی این است که برای سنین مختلف متفاوت است پس اگر نوزاد داشته باشید بلیط سیستمی برای آن‌ها ارزان‌تر است. تفاوتی بین قیمت بلیط‌های سیستمی خریداری‌شده از روش‌های مختلف مثل خرید آنلاین از سایت های تیکت یا از طریق نمایندگی‌های فروش وجود ندارد. این بلیط امکان کنسلی دارد؛ اما برای کنسلی بلیط معمولاً باید جریمه‌ای پرداخت شود و مقدار جریمه بر اساس زمان پرواز تعیین می‌شود. بااین‌حال قوانین و شرایط کنسلی توسط شرکت هواپیمایی تعیین می‌شود و ممکن است در شرکت‌های مختلف متفاوت باشد.

در پروازهای چارتر، یک شرکت، سازمان یا آژانس مسافرتی با شرکت هواپیمایی توافق می‌کند که برای مدت مشخصی تعدادی مشخص یا همه صندلی‌های یک هواپیما را رزرو کند. به‌عنوان‌مثال یک آژانس مسافرتی می‌تواند برای یک تور گروهی تمام صندلی‌های یک هواپیما را رزرو کند. سپس آژانس مسافرتی بلیط‌های چارتر را به مسافران خود عرضه می‌کند. قیمت بلیط چارتری هواپیما معمولاً بر اساس مذاکرات بین شرکت هواپیمایی و آژانس مسافرتی تعیین می‌شود. قیمت ممکن است به دلیل عوامل مختلفی مانند تاریخ، مقصد، تعداد مسافران و نوع هواپیما متفاوت باشد. در بعضی موارد، بلیط چارتری می‌تواند ارزان‌تر از بلیط سیستمی باشد؛ زیرا هزینه‌ها بین تمام مسافران تقسیم می‌شود. بلیط چارتری هواپیما معمولاً محدودیت‌هایی دارد و قابل‌استرداد و کنسلی نیست. این یعنی پس از خرید بلیط چارتری نمی‌توانید آن را کنسل کنید و هزینه‌ی آن را پس بگیرید. بلیط چارتری هواپیما معمولاً از طریق آژانس‌های مسافرتی و سایت های تیکت قابل خریداری است.

بلیط هواپیما با تخفیف

در برخی از ایام هفته یا مناسبت‌های خاص سایت های تیکت بلیط‌های هواپیما را با تخفیفات ویژه‌ای به فروش می‌رساند. به همین دلیل عضویت در خبرنامه و اعلانات این سایت می‌تواند برای خرید بلیط هواپیما ارزان‌قیمت مفید باشد. شما با این کار به‌راحتی می‌توانید هرلحظه از قیمت بلیط های ارزان پرواز داخلی و خارجی مطلع شوید و در اولین فرصت آن‌ها را خریداری کنید.

بلیط هواپیما با تخفیف دانشجویی

متأسفانه، ایرلاین‌های کشور تخفیف ویژه‌ای برای دانشجویان داخلی ندارند. تخفیفات دانشجویی تنها برای دانشجویان خارجی است و آن‌ها می‌توانند از این امکان استفاده کنند. برخی از ایرلاین‌ها تخفیف‌های ویژه‌ای برای دانشجویان در نظر می‌گیرند تا به کاهش هزینه‌های سفر آن‌ها کمک کنند. این تخفیف‌ها معمولاً باهدف حمایت از دانشجویان برای ادامه تحصیل در خارج از کشور ارائه می‌شود. با استفاده از این تخفیف‌ها، دانشجویان می‌توانند بلیط هواپیما را باقیمت کمتری رزرو کنند و از مزایا و تسهیلات دیگری مانند امکان دریافت ارز به‌عنوان دانشجو استفاده کنند.

درصورتی‌که شما دارای ویزای دانشجویی هستید و می‌خواهید به کشور دیگری سفر کنید، می‌توانید از این تخفیف‌ها و امکانات مرتبط استفاده کنید. برای این منظور، نیاز است که با مراجع مربوطه تماس بگیرید و از شرایط و مدارک لازم برای دریافت تخفیف و سایر امکانات مطلع شوید. همچنین با مراجعه به مقاله بلیط هواپیما با تخفیف دانشجویی می‌توانید اطلاعاتی درباره تخفیف‌های ویژه ارائه‌شده توسط ایرلاین‌ها به دست آورید.

بلیط هواپیما برای خانواده شهدا

بلیط هواپیما برای خانواده‌های شهدا به‌صورت نیم‌بها حساب می‌شود. این اقدام به‌منظور ارائه تسهیلات و حمایت از خانواده‌های شهدا و افرادی است که به دلیل خدمت جان‌باخته‌اند. ایرلاین آسمان یکی از ایرلاین‌های بزرگ در ایران است که پروازهای داخلی و بین‌المللی را انجام می‌دهد. این ایرلاین بلیط‌های پروازهای داخلی را برای والدین، همسر و فرزندان شهدا به‌صورت نیم‌بها در نظر می‌گیرد. برای استفاده از این تخفیف و رزرو بلیط، شما می‌توانید مقاله خرید اینترنتی بلیط هواپیما برای خانواده شهدا را مطالعه کنید..

کدام کلاس پروازی ارزان‌تر است؟

پروازها در سه کلاس اکونومی، تجاری و فرست کلاس عرضه می‌شوند. قیمت بلیط هواپیماها به کلاس آن‌ها بستگی دارد. قیمت بلیط پرواز فرست کلاس به دلیل خدمات VIP که ارائه می‌دهد بیشتر از سایر کلاس‌ها است. قیمت کلاس تجاری نسبت به فرست کلاس ارزان تر است. در این کلاس خدمات رفاهی مانند اندازه صندلی‌ها، کیفیت غذا و نوشیدنی کمی پایین‌تر از فرست کلاس است. دراین‌بین کلاس اکونومی ارزان‌ترین کلاس پروازی است که در آن خدمات رفاهی در حد معمولی است. این کلاس پرواز به دلیل قیمت ارزان‌تر تقاضای بیشتری دارد و افراد زیادی آن را رزرو می‌کنند.

بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما ارزان

لازم به ذکر است که در برخی از ایام یا فصول سال تقاضا برای خرید بلیط به دلیل شرایط آب‌وهوایی، کاری و.. کمتر است. در این مواقع قیمت بلیط هواپیما نیز کاهش می‌یابد و موقعیت خوبی برای افرادی است که به دنبال بلیط ارزان‌قیمت هستند. در این زمان ها شما می‌توانید در سایت های تیکت انواع بلیط‌های داخلی و خارجی را باقیمت ارزان‌تر خریداری کنید.

لاو سیزن | low season

در برخی از فصول سال به دلیل نامساعد بودن آب‌وهوا مسافرت به برخی از نقاط کشور کمتر می‌شود. به‌عنوان‌مثال در فصل تابستان به دلیل گرم بودن هوا تقاضا برای خرید بلیط کیش بسیار کمتر از فصل‌های دیگر است. در این مواقع قیمت بلیط هواپیماها به دلیل کاهش تقاضا کمتر می‌شود.

های سیزن | high season

های سیزن به فصل‌های از سال که آب‌وهوا برای مسافرت مساعد است، گفته می‌شود. در این فصول به دلیل شرایط مساعد آب‌وهوایی افراد زیادی تصمیم به سفر می‌گیرند. به همین دلیل در این فصل‌ها تقاضا برای خرید بلیط افزایش پیدا می‌کند درنتیجه قیمت بلیط‌ها نیز زیادتر می‌شود. به‌عنوان‌مثال در فصل زمستان شرایط آب‌وهوای جنوب کشور مساعد است و افراد زیادی تصمیم می‌گیرند برای مسافرت به کیش سفر کنند. ازاین‌رو قیمت بلیط کیش در این فصل بیشتر می‌شود.

شلدر سیزن | shoulder season

شلدر سیزن نیز به فصل‌های از سال گفته می‌شود که افراد به دلایل مشغله‌های کاری نمی‌توانند به مسافرت بروند. در این فصل‌ها معمولاً شرایط آب‌وهوایی مساعد است. به همین دلیل برای افرادی که مشغله کاری ندارند فرصت بسیار مناسبی است؛ زیرا در این فصل نیز تقاضا برای مسافرت کمتر است و درنتیجه قیمت بلیط هواپیماها نیز کاهش می‌یابد. به‌عنوان‌مثال در فصل پاییز آب‌وهوای مناطق جنوب کشور مساعد است؛ اما خانواده‌ها به دلیل مدرسه رفتن بچه‌ها نمی‌توانند به مسافرت بروند.

بلیط هواپیما ارزان در ایرلاین‌های مختلف

برخی از ایرلاین‌های داخلی و خارجی به دلیل کیفیت خدمات بهتر، تجربه کاری بیشتر و.. بلیط پروازهای خود را باقیمت بیشتری به فروش می‌رسانند. اگر به دنبال بلیط هواپیما ارزان‌قیمت هستید باید قبل از رزرو، قیمت بلیط‌ها را در ایرلاین‌های مختلف مقایسه کنید. در داخل کشور ما حدود 14 ایرلاین فعالیت می‌کند که ازلحاظ قیمت باهم متفاوت هستند. ایران‌ایر یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های هواپیمایی در داخل کشور است که به دلیل سابقه کاری طولانی و خدمات با کیفتی که ارائه می‌دهد.  قیمت بلیط‌ هواپیما ایران ایر کمی بیشتر از سایر ایرلاین‌ها است.

از کجا بلیط ارزان بخریم؟

برای خرید بلیط هواپیما دو راه وجود دارد. یکی خرید حضوری از آژانس‌های هواپیمایی و دیگری خرید آنلاین است. امروزه بیشتر افراد به‌راحتی و از طریق گوشی همراه اقدام به رزرو بلیط می‌کنند. خرید بلیط آنلاین به مسافران امکان می‌دهد به‌راحتی قیمت‌ها را باهم مقایسه کنند و در کمترین زمان ممکن ارزان‌ترین بلیط را خریداری کنند. سایت‌های زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند که های تیکت جزو سایت‌های معتبر و قابل‌اعتماد در این زمینه است. این سایت با تضمین قیمت، کیفیت، رابط کاربری آسان، پشتیبانی سریع و خدمات متنوع بهترین گزینه برای خرید آنلاین بلیط هواپیما ارزان‌قیمت است.

سؤالات متداول

آیا تمام خانواده‌های شهدا می‌توانند از تخفیف نیم‌بها بلیط هواپیما استفاده کنند؟

والدین، همسر و فرزندان شهدا معمولاً می‌توانند از تخفیف نیم‌بها بلیط هواپیما دریافت کنند؛ اما شرایط دقیق و مدارک موردنیاز برای درخواست این تخفیف ممکن است بین ایرلاین‌ها متفاوت باشد.

آیا تمام ایرلاین‌ها در ایران بلیط نیم‌بها برای خانواده‌های شهدا را ارائه می‌دهند؟

آیا برای خرید بلیط سیستمی نیاز به مراجعه حضوری است؟

آیا بلیط‌های چارتری ارزان‌تر از بلیط‌های سیستمی هستند؟

رزرو هتل های مشهد

ثبت نظر

پربازدیدترین ها
mostPopularItem

نظر:30

1402/10/20

در صورت جا ماندن از پرواز چه کنیم؟

mostPopularItem

نظر:30

1402/10/20

پرواز بیزینس کلاس چیست؟

mostPopularItem

نظر:

1402/10/25

بار مجاز هواپیمایی کیش ایر

mostPopularItem

نظر:1000

1402/10/03

اطلاعات پرواز فرودگاه ساری

mostPopularItem

نظر:30

1402/10/20

میزان بار مجاز هواپیمایی معراج

mostPopularItem

نظر:

1402/12/27

خرید بلیط هواپیما با کارت کیشوندی