H100کپی
کد تخفیف 30 هزارتومان ویژه دهه اول محرم
رزرو بلیط هواپیما
tabestoonکپی
تخفیف 200 هزار تومانی ویژه هتل های 100% آنلاین
رزرو هتل

air
یکطرفه
رفت و برگشت
پرواز داخلی
پرواز خارجی
Calendar icon
Calendar icon
1 مسافر

بلیط هواپیما ترکیه

پر فروش‌ترین بلیط‌ هواپیما خارجی در ایران، بلیط هواپیما ترکیه است، لازم است بدانید از مقصدهای مختلفی در ایران به سمت ترکیه پرواز وجود دارد. شما در سایت های تیکت می‌توانید در کم‌ترین زمان ممکن به سمت ترکیه بلیط تهیه کنید برای این کار لازم است مراحل خرید بلیط در سایت ما را به ترتیب انجام دهید. 

فرایند خرید بلیط ترکیه در سایت ما با مشخص نمودن شهر مبدا در ایران و شهر مقصد در ترکیه مشخص می‌شود و سپس با پرداخت هزینه به اتمام می‌رسد. شما برای سفر به ترکیه احتیاج است اطلاعاتی داشته باشید به همین منظور در ادامه به تمامی اطلاعات مرتبط برای سفر به ترکیه و موارد مربوطه به خرید بلیط می‌پردازیم. 

قیمت بلیط ترکیه

قیمت بلیط ترکیه در دی ماه سال 1402 تقریبا برابر با 3 میلیون و 342 هزار تومان است. قیمت بلیط ترکیه توسط شرکت‌های هواپیمایی وابسته به تعدادی پارامتر مشخص تعیین می‌شود. مهم‌ترین مورد برای تعیین قیمت بلیط هواپیما ترکیه کلاس پروازی است. بلیط‌ها در مسیر ترکیه در کلاس‌های پروازی مختلفی همچون اکونومی، بیزینس کلاس و غیره ارائه می‌شوند. بلیط‌ها در کلاس اکونومی کمترین و بیزینس کلاس تقریبا بیشترین قیمت را به خود اختصاص می‌دهند. فاصله مبدا و مقصد، نوع بلیط و بازه زمانی سفر از دیگر پارامترهای تعیین کننده برای قیمت بلیط در مسیر ترکیه هستند. 

بلیط ترکیه ارزان

در سایت های تیکت بلیط ترکیه ارزان‌تر از سایر سایت‌های مشابه دیگر به فروش می‌رسد. علاوه بر این موضوع شما می‌توانید با استفاده از فیلتر قیمت و مراجعه به تقویم نرخی که مجموعه کاملی از بلیط‌های 30 روز آینده است، اقدام به خرید بلیط ترکیه ارزان کنید.

خرید بلیط هواپیما ترکیه

برای خرید بلیط هواپیما ترکیه در سایت ما باید مطابق با مراحل زیر پیش بروید:

 • شهر مبدا در ایران و مقصد در ترکیه را مشخص کنید. 
 • تاریخ سفر خود را وارد کنید.
 • گزینه جستجو را بزنید.
 • از بین بلیط‌های نمایش داده شد بلیط ترکیه خود را انتخاب کنید. 
 • صفحه اطلاعات هویتی را برای فرد مسافر کامل کنید. 
 • وارد درگاه پرداخت شوید و هزینه بلیط ترکیه را پرداخت کنید. 

توجه داشته باشید که اگر تمامی مراحل را کامل و صحیح انجام دهید در پایان یک لینک با عنوان بلیط در اختیار شما قرار خواهد گرفت. 

بلیط چارتر ترکیه

بلیط چارتر ترکیه را با اعمال فیلتر چارتری روی نوع بلیط می‌توانید مشاهده و خریداری کنید. بلیط‌های چارتری ترکیه قوانین خاصی دارند، قوانین آن‌ها را در سایت های تیکت در بخش اطلاعات بلیط مطالعه کنید. مجموعه‌ای از بلیط‌های چارتری قابلیت استرداد ندارند بنابراین در خرید آن‌ها توجه لازم را داشته باشید. 

بلیط رفت و برگشت ترکیه

در سایت های تیکت می‌توانید خرید بلیط رفت و برگشت ترکیه را با یکدیگر انجام دهید برای این کار باید در زمان ثبت تاریخ سفر، گزینه بلیط دو طرفه را فعال کنید. مابقی پروسه خرید مطابق با بلیط‌های یک طرفه است. 

بهترین زمان سفر به ترکیه 

بهترین زمان سفر به ترکیه وابسته به شرایط شخصی شما می‌باشد. در فصل پاییز به دلیل اینکه تعداد سفر ها به این کشور کمتر است؛ هزینه آن نیز کاهش می‌یابد. اما در فصل بهار به دلیل مطلوب بودن آب و هوای این کشور، تعداد سفر ها افزایش داشته و طبیعتا هزینه سفر به این کشور نیز افزایش خواهد داشت.

مقاصد پروازی محبوب ترکیه

مقاصد پروازی محبوب ترکیه برای داخل ایران عبارت اند از:

 • پرواز تهران استانبول
 • پرواز تهران آنکارا
 • پرواز تهران ازمیر
 • پرواز تهران آنتالیا
 • پرواز تهران بدروم

علاوه بر این مقاصد، تعدادی پرواز دیگر از ترکیه به کشورهای دیگر میان مسافرین ایرانی محبوب هستند، که عبارتند از: ترکیه کویت، ترکیه آمریکا، ترکیه کانادا، ترکیه آلمان و ترکیه افغانستان.   

مدارک مورد نیاز برای سفر هوایی به ترکیه

برای سفر به ترکیه احتیاج به اخذ ویزا نیست؛ اما این موضوع به این معنا نیست که برای سفر به این کشور باید مانند یک سفر داخل کشور عمل کنید. مدارک مورد نیاز برای سفر هوایی به ترکیه شامل موارد زیر می‌شود:

 • گذرنامه با حداقل زمان اعتبار 6 ماه 
 • پرداخت عوارض خروج
 • داشتن بیمه مسافرتی

شما برای گردش و تفریح تا 90 روز در این کشور می‌توانید بدون ویزا اقامت داشته باشید؛ اما برای تحصیل و امور تجارت باید پیش از سفر ویزای مربوطه را تهیه کنید. 

سوالات متداول بلیط هواپیما ترکیه

برای سفر تفریحی به ترکیه باید چگونه ویزا بگیریم؟

سفر تفریحی با مدت زمان کمتر از سه ماه به ترکیه احتیاج به ویزا ندارد. 

مهم‌ترین مدرک برای سفر به ترکیه چیست؟

محبوب‌ترین پروازها از ایران به سمت کدام شهرهای ترکیه است؟