H100کپی
کد تخفیف 30 هزارتومان ویژه دهه اول محرم
رزرو بلیط هواپیما
tabestoonکپی
تخفیف 200 هزار تومانی ویژه هتل های 100% آنلاین
رزرو هتل

air
یکطرفه
رفت و برگشت
پرواز داخلی
پرواز خارجی
Calendar icon
Calendar icon
1 مسافر

بلیط هواپیما استانبول

بلیط هواپیما استانبول از مجموعه بلیط‌های پر طرفدار است که سالانه خواهان زیادی دارد. برای سفر هوایی به استانبول از ایران شما می‌توانید اقدام به خرید بلیط هواپیما در سایت های تیکت از شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، ارومیه، اردبیل و شیراز کنید. شما در سایت ما پروسه آسانی برای خرید بلیط هواپیما سفرهای خارجی خواهید داشت. 

سفر به خارج از کشور دارای قوانین و شرایط خاصی است، در ادامه ما تمامی موارد مرتبط با خرید بلیط هواپیما استانبول را در کنار قوانین مربوطه در اختیار شما قرار می‌دهیم، چنانچه در برخی موارد به راهنمایی بیشتری نیاز داشتید، کافی است به صورت تلفنی یا ارسال تیکت در سایت های تیکت با تیم پشتیبانی 24 ساعته مجموعه ما در ارتباط باشید.

قیمت بلیط هواپیما استانبول

قیمت بلیط هواپیما استانبول بر اساس شهر مبدأ مشخص می‌شود، جدول زیر قیمت‌های این بلیط در دی ماه سال 1402 از مبدأهای مختلف در ایران را به شما نمایش می‌دهد:

مبدأ

مقصد

قیمت بلیط هواپیما

تهران

استانبول 

2 میلیون 960 هزار تومان

مشهد

استانبول

6 میلیون و 50 هزار تومان

اصفهان

استانبول 

4 میلیون و 60 هزار تومان

ارومیه

استانبول

4 میلیون و 300 هزار تومان

شیراز

استانبول

6 میلیون و 500 هزار تومان

اردبیل

استانبول 

7 میلیون و 60 هزار تومان

تبریز 

استانبول 

3 میلیون و 200 هزار تومان

به طور کلی قیمت بلیط هواپیما استانبول علاوه بر شهر مبدأ به پارامترهای دیگری اعم از نوع بلیط، کلاس‌های پروازی، شرکت هواپیمایی، بازه زمانی و غیره وابسته است. 

بلیط ارزان قیمت به استانبول

بلیط ارزان قیمت به استانبول را شما در سایت ما به دو روش می‌توانید پیدا و خریداری کنید، این دو راه عبارت اند از:

 • تقویم نرخی: تقویم نرخی بخشی از سایت های تیکت است، که نمایش دهنده بلیط‌های 30 روز آینده برای هر مبدأ و مقصدی هست. شما با جستجو در تقویم نرخی 30 روزه می‌توانید ارزان‌ترین بلیط‌ها در ماه آینده را خریداری کنید. 
 • استفاده از فیلتر قیمت: در سایت ما فیلترهای مختلفی وجود دارد، یکی از این فیلترها، مربوط به قیمت است که می‌توانید با اعمال آن بلیط را در بازه قیمتی مشخص خود خریداری کنید. 

توجه داشته باشید که به طور کلی، قیمت تمامی بلیط‌ها در سایت های تیکت مناسب است و در اکثر مواقع کمتر از سایر مجموعه‌های فروش بلیط، قیمت گذاری می‌شوند. 

بلیط چارتر استانبول

نوعی از بلیط‌های ارائه شده برای استانبول، بلیط‌های چارتری هستند که آن‌ها را با اعمال فیلتر چارتر روی نوع بلیط می‌توانید خریداری کنید. بلیط‌ چارتری استانبول دارای شرایط و قوانین خاصی است. برخی از بلیط‌های چارتری به مقصد استانبول قابلیت استرداد ندارند، یا استرداد آن‌ها همراه با جریمه بالا است. با توجه به این موضوعات در زمان خرید بلیط حتماً بخش اطلاعات بلیط را به طور کامل مطالعه کنید. 

خرید بلیط هواپیما استانبول

برای خرید بلیط هواپیما استانبول در سایت های تیکت ابتدا باید شهر مبدأ را مشخص و تاریخ مدنظر برای سفر را فیلد مربوطه وارد کنید، پس از آن مطابق با مراحل زیر برای خرید بلیط پیش بروید:

 • روی گزینه جستجو کلیک کنید، تا سایت بلیط‌های ارائه شده برای استانبول در تاریخ مورد نظر را به شما نمایش دهد. 
 • بلیط خود را از لیست پیش رو یا از تقویم نرخی که برای بلیط‌های 30 روز آینده به استانبول است، انتخاب کنید. 
 • پیش از انتخاب نهایی می‌توانید روی بلیط‌ها فیلترهای قیمت، کلاس پروازی، نوع بلیط و شرکت هواپیمایی را اعمال کنید. 
 • پس از انتخاب بلیط، صفحه اطلاعات برای شما باز می‌شود در این صفحه باید، اطلاعات دقیق مسافر را به صورت کامل وارد کنید، هر گونه مغایرت اطلاعات در روز پرواز با اطلاعات داخل بلیط مشکل ساز خواهد شد. 
 • مرحله پایانی خرید بلیط هواپیما استانبول، پرداخت است؛ اما پیش از آن که هزینه را پرداخت کنید، تمامی مراحل انجام شده برای خرید را مجدداً چک و پس از اینکه از صحت تمامی مراحل مطمئن شدید، پرداخت را انجام دهید. 

پس از پشت سر گذاشتن مراحل خرید، سایت لینک دریافت بلیط را در اختیار شما قرار می‌دهد. توصیه می‌کنیم بلیط را دانلود کرده و سپس پرینت بگیرید.

بلیط رفت و برگشت هواپیما استانبول

در سایت ما می‌توانید خرید بلیط رفت و برگشت هواپیما استانبول را هم‌زمان باهم انجام دهید، برای این کار باید در مرحله‌ای که اطلاعات بلیط مدنظرتان را وارد می‌کنید، گزینه بلیط دو طرفه را بزنید. پس از اینکه بلیط دو طرفه را فعال کردید، سایر مراحل را مطابق با فرایندی که در بالا توضیح داده شده است، انجام دهید. 

قوانین ویزا استانبول

در ایران برای سفر به برخی از کشورهای خارجی احتیاج به ویزا نیست، کشور ترکیه یکی از کشورهایی است که سفر به آن از ایران احتیاج به ویزا ندارید. قوانین ویزا استانبول برای ایرانیان به این صورت است که اگر برای سفر گردشگری به مدت کمتر از 3 ماه به استانبول سفر کنید، احتیاج به اخذ ویزا نیست و با کارت شناسایی و سایر مدارک لازم برای یک سفر خارجی می‌توانید سفر خود را انجام دهید. 

قوانین ویزا ترانزیت استانبول

پیش از اینکه به بررسی قوانین ویزا ترانزیت استانبول بپردازیم، بهتر است بدانیم که ویزای ترانزیت چیست؟ برای سفر به برخی از کشورها پرواز مستقیمی وجود ندارد؛ به همین دلیل می‌توانیم برای رفتن به آن کشور، از یک کشور واسطه استفاده کنیم. به عنوان مثال اگر کشور واسطه شما ترکیه (فرودگاه استانبول) باشد، می‌توانید تنها 48 ساعت در این کشور بمانید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که در این مدت زمان، حق خروج از فرودگاه را نخواهید داشت.

بهترین زمان خرید بلیط استانبول

بهترین زمان خرید بلیط استانبول برای هر فرد متفاوت است. در واقع می‌توان گفت اگر از لحاظ مالی محدود هستید و ملاک شما مسافرت با هزینه کم است، پیشنهاد می‌کنیم در فصل پاییز به این شهر سفر کنید؛ اما اگر از نظر مالی محدودیتی ندارید و ملاک شما لذت بردن از آب و هوای این شهر است، پیشنهاد می‌کنیم در فصل بهار به استانبول سفر کنید. البته که هزینه سفر به استانبول در فصل بهار به مراتب بیشتر است.

استرداد بلیط هواپیما استانبول

برای استرداد بلیط هواپیما استانبول در مجموعه های تیکت پروسه سختی پیش رو ندارید و اگر بلیط شما قابلیت استرداد داشته باشد با دو روش زیر می‌توانید در کمترین زمان ممکن بلیط خود را کنسل کنید:

 • تماس تلفنی با تیم پشتیبانی مجموعه های تیکت
 • ارسال تیکت در سایت به تیم پشتیبانی

با اعلام درخواست شما برای استرداد بلیط استانبول، متناسب با زمان باقی مانده تا پرواز و سایر موارد مربوطه میزان جریمه کنسلی از هزینه پرداختی شما کسر می‌شود و پس از آن مابقی هزینه به شما برگشت داده خواهد شد. 

فرودگاه استانبول

فرودگاه استانبول در سال 2018 جایگزین فرودگاه آتاتورک شد و با نام اختصاری IST شناخته می‌شود. این فرودگاه با وجود پنج باند و یک ترمینال سالانه پروازهای داخلی و خارجی زیادی را انجام می‌دهد. اگر می‌خواهید بدانید که مدت زمان پرواز از شهرهای ایران تا فرودگاه استانبول چقدر است، جدول زیر بسیار برای شما مناسب است:

مبدا

مقصد

مدت زمان پرواز

تهران

استانبول

3 ساعت و 20 دقیقه

اصفهان

استانبول

4 ساعت

ارومیه

استانبول

2 ساعت و 30 دقیقه

تبریز

استانبول

2 ساعت و 40 دقیقه

شیراز

استانبول

4 ساعت و 30 دقیقه

اردبیل

استانبول

2 ساعت

مشهد

استانبول 

4 ساعت و 40 دقیقه

فرودگاه استانبول تا دو نقطه مهم این شهر یعنی میدان تکسیم و منطقه سلطان احمد به ترتیب 40 و 45 کیلومتر فاصله دارد. 

شماره فرودگاه استانبول: +90 4441442

آدرس فرودگاه استانبول: تایاکادین، ترمینال1، 34283 آرناووتکوی/ استانبول، ترکیه.  

چگونه از فرودگاه استانبول به میدان تکسیم برویم؟

اولین مسیری که برای رسیدن به میدان تکسیم پیش روی شما است، استفاده از تاکسی‌ هست. کرایه تاکسی از فرودگاه تا میدان تکسیم در حدود 150 لیر است و در مواقع ترافیک و شلوغی این مبلغ امکان افزایش دارد، پس اگر به دنبال یک سفر ارزان قیمت هستید، این مورد برای شما مناسب نیست. 

روش بعدی برای رسیدن به میدان تکسیم، استفاده از هاوا ایست (Havaist) است. هاوا ایست نوعی سرویس ترانسفر فرودگاهی جدید هست که با چند اتوبوس فاصله بین فرودگاه استانبول تا میدان تکسیم و سایر نقاط مهم شهر را پوشش می‌دهد. برای استفاده از هاوا ایست باید خط HVIST-16 در فرودگاه را سوار شوید و در ایستگاه پایانی که مقابل هتل پوینت می‌شود، پیدا شوید. هتل پوینت نزدیک به میدان تکسیم است. کرایه استفاده از هاوا ایست برای هر مسیر یک طرفه 35 لیر است. 

برای طی کردن مسیر فرودگاه تا میدان تکسیم از شاتل خصوصی نیز می‌توانید استفاده کنید. اگر همسفران زیادی دارید یا کودک و بار زیاد با خود حمل می‌کنید، مناسب‌ترین گزینه برایتان استفاده از شاتل خصوصی است. 12 اتومبیل مختلف با ظرفیت 3 تا 12 نفر در استانبول وجود دارد که می‌توانند شما را از فرودگاه به میدان تکسیم ببرند. شاتل‌های خصوصی به گرانی تاکسی‌ها نیستند و قیمت ثابتی دارند. 

مترو و اتوبوس از دیگر روش‌های رسیدن به میدان تکسیم است، برای این کار باید سوار اتوبوس خط H2 بشوید، این خط از فرودگاه به سمت مسعودیه کوی می‌رود شما از آنجا می‌توانید با مترو و تاکسی به مقصد مورد نظر خود بروید. 

معروف ترین جاهای دیدنی استانبول

به عنوان یک مسافر بهتر است، برخی از معروف‌ترین جاهای دیدنی استانبول را بدانید. موارد زیر از جاذبه‌های گردشگری استانبول هستند: 

 • مساجد استانبول: بیشتر از 3000 مسجد در استانبول وجود دارد، که معماری‌های بسیار جذاب و فوق العاده دارند. مهم‌ترین مساجد این شهر عبارت اند از: مسجد ایا صوفیه (Hagia Sophia)، مسجد سلطان احمد (Sultan Ahmed Mosque).
 • موزه‌های استانبول: استانبول بیش از 80 موزه دارد که هر کدام بیانگر موضوعی جذاب و تاریخی هستند، برخی از جذاب‌ترین موزه‌های این شهر عبارت اند از: موزه کورا (Chora Museum)، موزه باستان شناسی استانبول (Istanbul Archaeology Museums)، موزه اسباب بازی استانبول (Istanbul Toy Museum). 
 • کاخ‌های استانبول: برخی از مهم‌ترین کاخ‌های استانبول با نام‌های کاخ توپکاپی (Topkapi Palace)، کاخ دولما باغچه (Dolmabahce Palace)، کاخ بیلربی (Beylerbeyi Palace) شناخته می‌شوند. 

پل‌ها، قلعه‌ها، تپه‌ها، سواحل، فضاهای سبز، فضاهای شهری و غیره بسیار جذابی در شهر استانبول وجود دارد. 

سوالات متداول بلیط هواپیما استانبول

از کدام شهرهای ایران به سمت استانبول پرواز وجود دارد؟

از شهرهای تهران، مشهد، اردبیل، تبریز، اصفهان، ارومیه و شیراز به سمت استانبول پرواز وجود دارد. 

آیا برای سفر گردشگری به استانبول احتیاج به تهیه ویزا است؟

فرودگاه استانبول کجا است؟

مسافت هوایی تهران تا استانبول چقدر است؟