MILADکپی
رزرو بلیط پرواز از هر نقطه ایران به مشهد با تخفیف ویژه ولادت امام رضا(ع)
رزرو بلیط هواپیما مشهد
MILADکپی
رزرو هتل با تخفیف 200 هزار تومانی ویژه ولادت امام رضا(ع)
رزرو هتل های مشهد
air
یکطرفه
رفت و برگشت
پرواز داخلی
پرواز خارجی
Calendar icon
Calendar icon
1 مسافر

رزرو بلیط هواپیما ترکیش ایر

ترکیش ایرلاینز از بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمایی در ترکیه است که سال تاسیس آن به سال 1933 میلادی بازمی‌گردد. این شرکت هواپیمایی بیش از 365 فروند هواپیمایی دارد که شامل 340 هواپیمای مسافربری و 25 هواپیمای باربری می‌شود. هواپیمای ترکیش ایر به بیش از 120 کشور جهان و بیش از 304 مقصد داخلی و خارجی پرواز دارد. قیمت بلیط هواپیمای ترکیش ایر به مواردی چون مبدا و مقصد سفر، میزان بار اضافه و... بستگی دارد.

خرید بلیط ترکیش ایر

برای خرید بلیط هواپیما در سایت‌های تیکت بایستی مراحل زیر را با دقت انجام دهید:

 • مبدا و مقصد خود را مشخص کنید.
 • تاریخ سفر خود را در تعیین کنید.
 • اگر قصد انتخاب کلاس ایرلاین را دارید در قسمت مورد نظر در کادر این کار را انجام دهید. در لیست می‌توانید انواع کلاس‌های ترکیش ایر را مشاهده کنید.
 • در ادامه بلیط خود و مشخصات خود را چک کنید و بلیط مناسب را انتخاب کنید.
 • در ادامه نیاز است که هزینه‌ای را برای رزرو بلیط واریز کنید.
 • بعد از تایید نهایی پس از واریز هزینه، لینک دانلود بلیط برای شما ارسال خواهد شد.

قیمت بلیط هواپیما ترکیش ایر

قیمت پروازهای ترکیش ایرلاین باتوجه به پارامترهایی همچون مقصد و مبدا سفر، تاریخ سفر، نوع کلاس پروازی و مواردی دیگر تعیین می‌شود. قیمت هرکدام از‌ کابین‌های هواپیما با توجه به امکانات آن متغیر است‌. همچنین در برخی روزهای سال به‌دلیل افزایش سفرها ممکن است هزینه رزرو بلیط افزایش یابد.

دریافت آنلاین کارت پرواز ترکیش ایرلاینز

برای دریافت کارت آنلاین پرواز خود باید 24 ساعت تا 90 دقیقه قبل از شروع پرواز اقدام نمایید. در کارت پرواز تمامی مشخصات مسافر در پروسه سفر هوایی همچون شماره صندلی و... نوشته شده است. برای دریافت کارت آنلاین خود می‌توانید وارد سایت ترکیش ایرلاینز شوید. در سایت با انجام مراحل زیر می‌توانید کارت پرواز خود را به صورت آنلاین دریافت کنید:

 • وارد سایت ایرلاین ترکیش شوید.
 • گزینه دریافت آنلاین کارت پرواز را انتخاب نمایید.
 • مشخصات فردی خود را در صفحه مورد نظر وارد کنید.
 • شماره تلفن یا ایمیل خود را وارد کنید تا رمز کارت به موبایل شما ارسال گردد.
 • روی کارت پرواز کدهای مختلفی درج شده که هرکدام اطلاعاتی از مشخصات سفر برای مسافر هستند.

کلاس های پروازی ترکیش ایر

ایرلاین ترکیش دارای کابین‌های مختلفی است که هرکدام ویژگی و امکانات مختلفی دارند. کلاس‌های ترکیش ایرلاینز در سه نوع بیزینس کلاس، کامفورت کلاس و اکونومی کلاس قرار دارند. در ادامه مطالب می‌توانید با ویژگی‌های هر کدام آشنا شوید.

بیزینس کلاس ترکیش ایر

این نوع کلاس برای مسافرین تجاری فضایی آرام و راحت را به ارمغان می‌آورد تا در طول سفر بتوانند راحت و در آرامش باشند. کلاس‌های بیزینس که با نام کلاس تجاری شناخته می‌شوند. صندلی‌های این کلاس دارای قابلیت بازشو 188 سانتی است. صندلی آن دارای ماساژور داخلی است و یک چراغ مطالعه سقفی برای هر مسافر قرار دارد. همچنین فضای میز غذا در این کلاس بیشتر است و مسافر فضای بیشتر را در دسترس دارد.

کامفورت کلاس ترکیش ایر

کامفورت به معنای کلاس راحتی است. برخی از هواپیماهای ترکیش ایر همچون بوئینگ 777 دارای کلاس‌های کامفورت هستند. در این کلاس‌ها فاصله بین صندلی‌ها بیشتر است و شما فضای بیشتری را مختص خود خواهید داشت. همچنین صندلی‌های کلاس کامفورت مزایای بسیاری در مقایسه با سایر کلاس‌ها دارد. صندلی این کلاس قابلیت تبدیل شدن به تخت دارد و دارای ماساژور، مانیتور 10اینچ، کنسول بازی، چراغ مطالعه و... است. همچنین در کلاس‌های کامفورت انواع غذاهای سرد و گرم سرو می‌شود و در این کلاس می‌توانید انواع دسر و کیک و همچنین انواع نوشیدنی را میل کنند.

اکونومی کلاس ترکیش ایر

کلاس اکونومی با نام کلاس اقتصادی شناخته شده؛ زیرا قیمت مناسب‌تری در مقایسه با سایر کلاس‌ها دارد. صندلی کلاس اکونومی قابلیت جابه‌جایی در فاصله 20 سانتی‌متری دارد و مسافر می‌تواند صندلی خود را جابه‌جا کند و فضای خود را بزرگ‌تر نماید. این امکان باعث می‌شود تا مسافر به راحتی بتواند به تماشای فیلم بپردازد.

قوانین حمل بار ترکیش ایر

هر شرکت هواپیمایی دارای قوانین و مقرراتی در خصوص حمل بار، کنسلی بلیط و تغییر تاریخ بلیط دارد. البته این مقررات ممکن است با توجه به نوع مقصد و نوع کلاس متفاوت باشد. همچنین تمامی قوانین در کارت پرواز هر مسافر درج شده است. در ادامه مطالب می‌توانید با برخی از قوانین حمل بار آشنا شوید.

بار مجاز هواپیمایی ترکیش ایر

بنابر قوانین ترکیش ایر هر مسافر تنها اجازه حمل باری با وزن مشخص را دارد. اگر وزن بار بیش از حد مجاز باشد، مسافر بایستی هزینه اضافه و جریمه‌ای را در قبال آن بپردازد. به‌طور کلی وزن بار مجاز برای پرواز اقتصادی یا کلاس اکونومی برابر با 25 کیلوگرم است. مسافرانی که با کلاس‌های تجاری یا بیزینس به سفر می‌روند تنها باید باری با وزن 30 کیلوگرم را حمل کنند. از سایر قوانین در خصوص حمل بار مجاز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای حمل بار اضافه باید هزینه‌ای را در قبال آن پرداخت کنید و مجوزی برای حمل آن ارائه دهید.
 • برای حمل چمدان اگر مسافر دارای دو چمدان باشد، نباید وزن هر دو بیشتر از 23 کیلوگرم باشد. همچنین ابعاد چمدان باید کم‌تر از 115 باشد. 

بار مجاز دستی ترکیش ایر

قوانین و مقررات ترکیش ایر در خصوص حمل بار دستی با سایر شرکت‌های هواپیمایی یکسان است و تفاوت چندانی ندارد. مسافرانی که کلاس اکونومی را برای پرواز خود انتخاب کردند، مجاز به حمل کیف دستی با ابعاد 55*40*24 با وزن کم‌تر از 8 کیلوگرم خواهند بود. البته مسافرانی که کودک دارند می‌توانند کیف دستی مازاد برای نوزاد خود را با این قوانین حمل کنند. اگر حمل کالکسه توسط متصدی باجه پذیرش شود، حمل آن تا مقصد انجام خواهد شد.

شرایط کنسلی بلیط هواپیما ترکیش ایر

برای کنسلی رزرو بلیط خود بایستی 60 روز یا 24 ساعت قبل این کار را انجام دهید. اگر مسافر 60 روز قبل کنسلی بلیط خود را انجام دهد، هزینه اضافی و جریمه از او دریافت نمی‌شود. کنسلی بلیط در 15 روز قبل از پرواز شامل جریمه و هزینه اضافی خواهد بود. در صورتی که پرواز شما لغو شود و گزینه مناسبی برای جایگزین آن وجود نداشته باشد، شرکت موظف است تمام هزینه سفر را به حساب شما بازگرداند. در صورتی که پرواز شما 5 ساعت تاخیر داشته باشد، بدون هیچگونه جریمه‌ای می‌توانید آن را کنسل کنید. 

اگر از اقوام یا بستگان شما فوت کند، می‌توانید بدون هیچگونه جریمه‌ای پرواز خود را کنسل کنید.  ایرلاین ترکیش ایر دارای سیاست اغو 24 ساعته است. اگر بلیط خود را بعد از 24 ساعت لغو کنید، هیچگونه هزینه‌ای شامل شما نمی‌شود. در صورتی که بین لغو پرواز قبلی و برنامه‌ریزی بعد پرواز شما بیش از 8 ساعت تاخیر وجود داشته باشید، اقامت رایگان برای شما فراهم می‌شود.

مسیر و فاصله

تاخیر و جبران خسارت

تاخیر و جبران خسارت

پروازهای داخلی

کمتر از 2 ساعت: 50 یورو

بیش از 2 ساعت: 100 یورو

پروازهای بین المللی تا 1500 کیلومتر

کمتر از 2 ساعت: 125 یورو

بیش از 2 ساعت: 250 یورو

پروازهای بین المللی بین 1500 الی 3500 کیلومتر

کمتر از 3 ساعت: 200 یورو

بیش از 3 ساعت: 400 یورو

پروازهای بین المللی بیش از 3500 کیلومتر

کمتر از 4 ساعت: 300 یورو

بیش از 4 ساعت: 600 یورو

ناوگان هواپیمایی ترکیش ایر

تعداد ناوگان هواپیمایی ترکیش ایر برابر با 365 است که از 340 هواپیمای مسافربری و از 25 فروند هواپیمای باربری تشکیل شده است. در جدول زیر می‌توانید اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید:

نوع هواپیما

تعداد ظرفیت نشیمن

خانواده ایرباس ای320

14

خانواده ایرباس ای320

29

خانواده ایرباس ای320

56

ایرباس ای330

29

ایرباس ای330

26

ایرباس ای330

4

بوئینگ 737 نسل بعدی

5

بوئینگ 737 نسل بعدی

92

بوئینگ 737 نسل بعدی

15

بوئینگ 777

12

امبرائر ئی-جت

3

امبرائر ئی-جت

3

Airbus A310-300F

3

ایرباس ای330

7

امبرائر ئی195

3

بوئینگ 737 ام ای ایکس

10

مجموع

300

اطلاعات هواپیمایی ترکیش ایر

برخی از مشخصات و اطلاعات کلی ایرلاین ترکیش ایر به شرح زیر است:

 • نام شرکت: ترکیش ایرلاینز Turkish Airlines
 • تاسیس: 1933 میلادی
 • وب‌سایت: https://www.turkishairlines.com/
 • پایگاه مرکزی: شهر استانبول
 • مقاصد پرواز: 304 در 120 کشور جهان
 • پایگاه اصلی هوایی: فرودگاه بین‌المللی استانبول و صبیحه گوکچن
 • ناوگان هوایی: 365 فروند هواپیما شامل 340 هواپیمای مسافربری و 25 فروند هواپیمای باربری

سوالات متداول رزرو بلیط هواپیما ترکیش ایر

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز چند ناوگان هوایی دارد؟

ناوگان هوایی ترکیش ایر شامل 340 فروند مسافربری و 25 فروند باربری است.

ایرلاین ترکیش از چند نوع کلاس تشکیل شده است؟

چه عواملی بر هزینه بلیط تاثیرگذار است؟

شرایط کنسلی بلیط در ترکیش ایرلاینز چیست؟

شرایط بار مجاز برای حمل و بار مجاز دستی چیست؟