MILADکپی
رزرو بلیط پرواز از هر نقطه ایران به مشهد با تخفیف ویژه ولادت امام رضا(ع)
رزرو بلیط هواپیما مشهد
MILADکپی
رزرو هتل با تخفیف 200 هزار تومانی ویژه ولادت امام رضا(ع)
رزرو هتل های مشهد
air
یکطرفه
رفت و برگشت
پرواز داخلی
پرواز خارجی
Calendar icon
Calendar icon
1 مسافر

بلیط هواپیما قشم ایر

اگر قصد سفر و رزرو بلیط هواپیما دارید؛ می‌توانید رزرو بلیط هواپیما قشم ایر به‌عنوان یکی از بهترین شرکت‌های هواپیمایی ایران را در اولویت قرار دهید. یزد، تبریز، اصفهان، رشت، بوشهر، ارومیه از مقاصد گردشگری داخلی ایران است که ایر قشم به آن‌ها پرواز دارد. از مقاصد خارجی آن می‌توان به باکو، باتومی، جده، قونیه، دبی، بروکسل و هامبورگ اشاره کرد. در ادامه همه چیزهایی که باید درباره بلیط هواپیما قشم ایر بدانید از رزرو بلیط گرفته تا قوانین کنسلی و استرداد و نحوه پذیرایی در هواپیماهای آن را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

قیمت پرواز های قشم ایر

 پرواز‌های قشم ایر، با توجه مبدا و مقصد متفاوت، قیمت متفاوتی نیز دارند. انتخاب کلاس سفر اکونومی و یا بیزینس نیز می‌تواند بر قیمت سفر شما تاثیر بگذارد. می‌توانید قیمت سایر پروازهای خارجی قشم را در صفحه رزرو مشاهده و مقایسه کنید. 

بلیط هواپیما چارتری قشم ایر

شرکت هواپیمایی قشم ایر علاوه بر بلیط هواپیما سیستمی از  بلیط‌ چارتری نیز برخوردار است. بلیط‌های چارتری، صندلی‌ های هواپیما هستند که توسط برخی شرکت‌های هواپیمایی یا آژانس‌ها کرایه شده و سپس به مسافران عرضه می‌شوند. قیمت بلیط‌های چارتری کاملاً متغیر بوده و تحت تأثیر عوامل متعددی قرار دارد. یکی از اصلی‌ترین عوامل، میزان تقاضا است. افزایش تقاضا منجر به افزایش قیمت می‌شود، در حالی که کاهش تقاضا ممکن است باعث کاهش قیمت گردد. مناسب‌ترین قیمت بلیط چارتری را می‌توانید در سایت‌های تیکت مشاهده کنید. در خرید بلیط‌های چارتری قشم ایر، لازم است توجه داشته باشید که این نوع بلیط‌ها قابلیت کنسل شدن را ندارند. از این رو، پیشنهاد می‌شود قبل از خرید با دقت به این نکته توجه شود.

بلیط هواپیما ارزان قشم ایر

به منظور خرید بلیط هواپیما ارزان از قشم ایر، در وب‌ سایت‌ های تیکت می‌توانید با اعمال فیلتر قیمت، به سادگی بلیط ارزان هواپیما قشم ایر را بیابید. در سایت ما، گزینه "تقویم قیمتی پروازها" وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا بلیط‌های موجود تا 30 روز آینده را به همراه قیمت‌ آن ها مشاهده کنید. از انواع بلیط های ارزان می توان به بلیط های چارتری و لحظه آخری نیز اشاره کرد. برای دسترسی به این نوع بلیط ها کافی است از فیلتر نوع بلیط گزینه “چارتر” را انتخاب کنید. 

بلیط هواپیما لحظه آخری قشم ایر

قیمت بلیط لحظه آخری، همانطور که اشاره شد، تحت تأثیر بازه زمانی پرواز و نیز تقاضا و عرضه برای خرید بلیط لحظه آخری از هواپیمایی قشم ایر قرار دارد. برای دستیابی به این نوع بلیط، فیلتر نوع بلیط را بر روی گزینه چارتری تنظیم نمایید. این کار باعث نمایش لیست پروازهای چارتری می‌شود، و شما می‌توانید با دقت بیشتر در میان آن‌ها به دنبال بلیط لحظه آخری قشم ایر باشید. این بلیط‌ها عمدتاً بلیط‌هایی هستند که تا لحظات آخر پرواز به فروش نرفته‌اند، و شرکت هواپیمایی یا چارترکننده آنها را در زمانی نزدیک به پرواز به مسافران عرضه می‌کنند.

رزرو صندلی هواپیمایی قشم ایر  

برخی از ایرلاین‌ها، در هنگام رزرو بلیط هواپیما قشم ایر به شما امکان تعیین صندلی مورد نظرتان را می‌دهند و در برخی دیگر از آن‌ها، نیاز است که برای تعیین صندلی، پروسه‌ای دیگر طی کنید.  پرواز‌های قشم ایر، دارای پذیرش آنلاین هواپیمایی نیستند. با در نظر گرفتن این قانون که باید افراد دارای توان جسمی مناسب، در ردیف درب‌های خروجی بنشینند و مسافران بیمار، افراد سالمند و کودک و غیره اجازه نشستن در این صندلی‌ها را ندارند؛ می‌توانید با توجه به نیازتان؛ صندلی مورد نظر خود را انتخاب و رزرو کنید.

 قوانین کنسلی بلیط هواپیمایی قشم  ایر

کنسل کردن بلیط هواپیمایی قشم ایر، قوانین خاصی دارد که با توجه به کلاس نرخی و ساعتی که بلیط را کنسل می‌کنید؛ متفاوت خواهد بود. کنسل کردن بلیط در کلاس‌های نرخی متفاوت به‌صورت زیر خواهد بود.  

شناسه نرخی (کلاس)

تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز

تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز

از ساعت 12 ظهر 2 ساعت قبل از پرواز

از 2 ساعت قبل از پرواز به بعد

A,Y,R

30%

40%

60%

70%

V,M,Q,K,N

40%

50%

60%

70%

D,U,L

100% غیرقابل استرداد

میزان بار مجاز پروازهای قشم ایر 

میزان باری که هر مسافر می‌تواند وارد هواپیما کند، با توجه به کلاس ثبت شده متفاوت خواهد بود. 

وزن بار مجاز در پروازهای ایر قشم:

بار مسافرین پرواز بین المللی به داخل کابین  معادل 7 کیلوگرم و تنها یک بسته برای هر مسافر است. این میزان برای مسافران داخلی، چیزی حدود 5 کیلوگرم است. میزان بار مجاز برای پروازهای اکونومی که باید تحویل داده شود؛ 30 کیلوگرم و برای پروازهای بیزینس 40 کیلوگرم است. در پروازهای بین المللی در قسمت تحویل بار می‌توانید دو بار تحویل دهید که نباید بیش‌تر از 30 کیلوگرم باشد.

ابعاد بار مجاز در پروازهای ایر قشم:  

لازم است بدانید که ابعاد بسته همراه مسافر، نباید بیش از 115 سانتی‌متر باشد. برای مثال ابعاد آن 20+40+55 به همراه چرخ‌ها، دستگیره و غیره، 10 کیلوگرم است.

حمل  حیوانات خانگی با پرواز قشم  ایر 

شما می‌توانید حیوانات خانگی خود را با رعایت قوانین پروازهای ایر قشم، همراه خود جابجا کنید. لازم است که برای جابجایی حیوان از قفس استفاده کنید. شما برای جابجایی حیوان زنده محدودیت وزن ندارید؛ اما تنها می‌توانید دو قلاده سگ یا گربه که حداقل 10 تا 12 ماه از تولد آن‌ها گذشته باشد و یا 10 عدد پرنده تزئینی جابجا کنید. نرخ حمل حیوانات خانگی علاوه بر بلیط هواپیما قشم ایر محاسبه شده و شیوه محاسبه آن نرخ اضافه‌بار مسیر*2* وزن کامل حیوان به انضمام قفس است. لازم است بدانید که هزینه حمل حیوان زنده، بدون در نظر گرفتن اینکه مسافر اضافه‌بار دارد یا خیر محاسبه می‌شود. چنانچه وزن قفس کم‌تر از 10 کیلوگرم باشد، هزینه دریافتی بر مبنای 10 کیلوگرم محاسبه می‌شود. 

معرفی کلاس های پروازی قشم  ایر 

اگر قصد رزرو بلیط هواپیما ایر قشم را دارید؛ بهتر است قبل از انجام هر کاری نوع کلاس مسافرتی خود را انتخاب کنید. به طور کلی پروازهای قشم ایر، متشکل از دو نوع کلاس اکونومی و بیزینس است  که در ادامه با درباره هر یک بیش‌تر صحبت می‌کنیم. 

خرید هواپیما قشم  اکونومی 

کلاس اکونومی، همان کلاس استاندارد است که بخش زیادی از صندلی‌های یک هواپیما را به خود اختصاص می‌‌دهد. بلیط هواپیما قشم ایر با کلاس اکونومی به دلیل قیمت پایین‌تر در بین مسافران، محبوبیت بیش‎‌تری دارد. در این کلاس، یک وعده غذایی رایگان به مسافران ارائه می‌شود. مسافران می‌توانند در صفحه رزرو بلیط،  با اعمال فیلتر کلاس اکونومی، تنها بلیط‌های مربوط به این کلاس را مشاهده کنند.

 خرید هواپیما قشم بیزینس

بیزینس کلاس، یکی از کلاس هایی است که در پرواز ایر قشم ارائه می‌شود. در این کلاس صندلی‌های در نظر گرفته شده برای مسافران، راحت‌تر و بزرگ‌تر هستند. کلاس بیزینس تنها در چند پرواز بین المللی موجود است. پس از اگر قصد سفر با آن را دارید بهتر است قبل از رزرو بلیط به نوع کلاس آن توجه کنید.

هواپیمایی قشم  ایر چگونه از مهمانان خود پذیرایی می‌کند؟

از مهم‌ترین خدمات هواپیما قشم ایر می‌توان به پرسنل مجرب و در دسترس آن اشاره کرد. مهمانداران، در طول سفر آن‌ها را راهنمایی می‌کند و لوازم مورد نیاز آنان را در اختیارشان قرار می‌دهند. کمک به سالمندان جهت جابجایی و ارائه یک وعده غذای رایگان در طول سفر، از مهم‌ترین خدماتی است که از رزرو بلیط هواپیمایی قشم ایر نصیبتان می‌شود.

 امکانات قشم ایر برای انواع مسافران 

 فراهم کردن اکسیژن برای بیماران مشکلات تنفسی و بیماران مشابه، مهم‌ترین امکاناتی است که با رزرو بلیط قشم ایر در اختیارتان قرار می‌گیرد. در صورتی که بیمار شما مبتلا به مشکل تنفسی است، لازم است در هنگام تهیه بلیط هواپیما قشم ایر، فرم اطلاعات پزشکی، با ذکر سرعت جریان اکسیژن مورد نیاز را ارائه دهید. نکته قابل توجه این است که کپسول اکسیژن جزو لوازم اولیه موجود در هواپیما نیست و باید هزینه آن به‌طور جداگانه محاسبه شود. 

امکان خارج کردن دستگاه اکسیژن از هواپیما وجود ندارد به همین دلیل لازم است تمهیدات لازم برای ورود و خروج بیمار در نظر گرفته شود.امکان حمل دستگاه اکسیژن شخصی به داخل هواپیما  وجود ندارد. در صورتی که می‌خواهید یک دستگاه اکسیژن را با هواپیما جابجا کنید؛ دستگاه مورد نظر باید در هنگام تحویل بار، خالی از فشار بوده و به مسئول تحویل بار تحویل داده شود.

از دیگر خدمات هواپیمایی قشم ایر می‌توان به غذاهای رژیمی مخصوص بیماران و سالمندان اشاره کرد. مهمانداران جهت جابجایی و حمل و نقل به مسافران کمک می‌کنند. در برخی از ایستگاه‌ها که فاقد پل برای سوار شدن هستند؛ لازم است حضور بیمار یا سالمند را حداقل 24 ساعت قبل از سفر، اطلاع رسانی کنید تا تمهیدات لازم برای جابجایی مسافر در نظر گرفته شود.

معرفی کامل ناوگان هوایی قشم 

ناوگان شرکت هواپیمایی  ایر قشم مجهز به 17 هواپیمای مسافربری است؛ که به مسافران  خدمت‌رسانی می‌کنند. این 17 هواپیما متشکل از ۵ فروند ایرباس ۶۰۰-۳۰۰، چهار فروند فوکر ۱۰۰، سه فروند هم ایرباس A320 و ۵ فروند هواپیما آر جی است. در ادامه به بررسی هریک می‌پردازیم.

فوکر ۱۰۰: 

 سرعت: 816 کیلومتر بر ساعت

 ظرفیت 109 مسافر  

ایرباس ۶۰۰-۳۰۰:  

 ظرفیت: 240 مسافر 

 سرعت: 895 کیلومتر بر ساعت 

پروازهای داخلی

ایرباس A320: 

سرعت: 820 کیلومتر بر ساعت

 ظرفیت: 168 مسافر 

آر جی 100:

 ظرفت:94 مسافر

 سرعت: 750 کیلومتر در ساعت 

اطلاعات تکمیلی هواپیمایی قشم  

  • کد یاتو : GSM
  • کد ایکائو: OIKQ 
  • سال تاسیس 1372
  • تعداد مقاصد پروازی:حدود 30 مقصد داخلی و 30 مقصد خارجی 
  • فرودگاه‌های قطب: فرودگاه مهرآباد تهران
  • آدرس سایت: qeshm-air.com 

سوالات متداول بلیط هواپیما قشم ایر

قیمت بلیط فرست کلاس قشم ایر چقدر است؟

در حال حاضر، در ایرلاین قشم ایر  تنها کلاس اکونومی و بیزینسی ارائه می‌شود و دارای فرست کلاس نیست.

چگونه می‌توان بار گمشده در هواپیما ایر قشم را پیگیری کرد؟

حمل حیوان خانگی در هواپیمای قشم ایر چه قوانینی دارد؟

میزان اضافه‌ بار برای پروازهای داخلی در ایرلاین قشم ایر چقدر است؟

بار داخل هواپیما برای پروازهای داخلی و خارجی قشم ایر چقدر است؟