MILADکپی
رزرو بلیط پرواز از هر نقطه ایران به مشهد با تخفیف ویژه ولادت امام رضا(ع)
رزرو بلیط هواپیما مشهد
MILADکپی
رزرو هتل با تخفیف 200 هزار تومانی ویژه ولادت امام رضا(ع)
رزرو هتل های مشهد
air
یکطرفه
رفت و برگشت
پرواز داخلی
پرواز خارجی
Calendar icon
Calendar icon
1 مسافر

بلیط هواپیما لوفت هانزا

ایرلاین لوفت هانزا، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی قاره اروپا و آلمان است که دارای بزرگ‌ترین ناوگان‌های مسافربری است و بیش‌ترین تعداد پرواز را در اروپا برعهده دارد. از ویژگی‌های این ایرلاین، می‌توان به ارائه خدمات بالا به مسافرین در کلاس‌های مختلف ایرلاین اشاره کرد. مقعر اصلی ایرلاین لوفت هانزا در فرودگاه کلن و فرانکفورت قرار دارد. توجه داشته باشید که اکثر پروازهای این ایرلاین در فرودگاه‌های شهر مونیخ و فرانکفورت صورت می‌گیرد. هواپیمایی لوفت هانزا در حال حاظر به 220 مقصد در 78 کشور مختلف پرواز دارد. ایرلاین لوفت هانزا دارای 150 فروند هواپیمایی نسل جدید است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما لوفت هانزا

برای خرید بلیط هواپیما لوفت هانزا، باید به عوامل مختلفی توجه داشته باشید تا در حین سفر مشکلی برای شما به وجود نیایید. برای خرید بلیط از شرکت هواپیمایی لوفت هانزا باید مراحل زیر را انجام دهید.

 • برای رزرو بلیط، ابتدا باید مبدا و مقصد سفر خود را انتخاب کنید.
 • در قسمت مشخصات تمام اطلاعات هویتی خود که کاملا صحت دارند، ذکر شوند.
 • سپس تعداد مسافرین را برای سفر خود انتخاب کنید.
 • در این مرحله باید کلاس پرواز خود را انتخاب کنید.
 • نوع بلیط خود را انتخاب کنید. در صورتی که به بلیط رفت و برگشت نیاز دارید، گزینه آن را فعال کنید.
 • در انتهای مطلب، هزینه بلیط را به صورت آنلاین پرداخت کنید. 
 • شما می‌توانید با استفاده از فیلترهای سایت، بلیط‌های مناسب با سفر خود را با قیمت مقرون‌به‌صرفه در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیدا کنید.

قیمت بلیط هواپیمایی لوفت هانزا

قیمت بلیط هواپیمایی لوفت هانزا، بزرگ‌ترین ایرلاین قاره اروپا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. عواملی که روی قیمت بلیط هواپیمایی لوفت هانزا تاثیر مستقمی دارد، شامل موارد زیر می‌شوند.

 • خدمات ارائه شده به مسافرین در حین سفر
 • نوع کلاس پروازی که مسافرین انتخاب می‌کنند.
 • نوع بلیط( یک طرفه- دو طرفه)
 • بازه زمانی سفر، به‌طور مثال در ایام تعطیل قیمت بلیط در حال افزایش است.
 • ظرفیت ناوگان‌های ایرلاین لوفت هانزا
 • فاصله مبدا و مقصد
 • نوسانات نرخ ارز و دلار
 • هزینه بار اضافه

دریافت آنلاین کارت پرواز لوفت هانزا

برای دریافت آنلاین کارت پرواز ایرلاین لوفت هانزا، 23 ساعت قبل از پرواز خود می‌توانید اقدام کنید. زمان خرید کارت پرواز باید تمام اطلاعات سفر که شامل نوع کلاس پرواز، شماره صندلی، اطلاعات هویتی، بار اضافه، خدمات ویژه و... در آن ذکر می‌شود. شما می‌توانید کارت پرواز خود را به صورت آنلاین دریافت کنید یا می‌توانید از آن یک پرینت بگیرید و در دست داشته باشید.

کلاس های پروازی هواپیمایی لوفت هانزا

ایرلاین لوفت هانزا از مجهزترین کلاس‌های پروازی بهره‌مند است که همین امر باعث رفاه حال مسافرین در طول سفر می‌شود. کلاس‌های پرواز لوفت هانزا در انواع مختلفی با قیمت‌های متفاوتی در اختیار مسافرین قرار می‌گیرید. توجه داشته باشید، خدماتی که به مسافرین ارائه می‌شود، براساس نوع کلاس پروازی آن‌ها صورت می‌گیرد. ایرلاین لوفت هانزا دارای 4 کلاس پرواز مختلف به نام فرست کلاس، بیزینس کلاس، پریمیوم اکونومی و اکونومی کلاس است.

پرواز فرست کلاس

این کلاس پروازی در ناوگان‌های غول پیکر بین‌المللی ایرباس A330، ایرباس A340، طبقه بالای بوئیگ 747 و طبقه بالای ایرباس A380 ارائه می‌شود. در این کلاس‌های پرواز صندلی‌های بزرگی در اختیار مسافرین قرار می‌گیرد که قابلیت تخت‌شو دارند. در فرودگاه مونیخ و فرانکفورت سالن استراحت اختصاصی به مسافرین فرست کلاس اختصاص داده می‌شود. مسافرین که این کلاس پروازی را برای سفر خود انتخاب کرده‌اند، می‌توانند از منوی متنوع رستوران ایرلاین لوفت هانزا، خدمات بهداشتی، تلویزیون و... استفاده کنند.

پرواز بیزینس کلاس

در این سطح کلاس، صندلی‌های راحتی در اختیار مسافرین قرار می‌گیرد که قابلیت تخت‌شو دارند. مسافرین محترم می‌توانند از برای شارژ لبتاب و گوشی خود از پریزهای در دسترس استفاده کنند. در این کلاس پروازی مانیتورهای اختصاصی در اختیار مسافرین قرار دارد که می‌توانند طول سفر از برنامه‌های سرگرمی آن لذت ببرند. ایرلاین لوفت هانزا در تمام فرودگاه‌ها کانتر جداگانه‌ای برای مسافرین کلاس بیزینس آماده کرده است.

پرواز پریمیوم اکونومی

پرواز پریمیوم اکونومی در سال 2014 در هواپیمای غول‌پیکر بوئینگ 747-8 معرفی شد. سایز صندلی‌های این کلاس 38 اینچ هستند و فضای بین آن‌ها نسبت به کلاس‌های دیگر بیشتر است. در این کلاس‌ها مانیتورهای 11 و 12 اینچ در اختیار هر مسافر قرار می‌گیرد تا در حین سفر احساس کسالت و خستگی نکند.

پرواز اکونومی

صندلی‌هایی که در این کلاس در اختیار مسافرین قرار می‌گیرد، دارای 31 اینچ هستند. توجه داشته باشید در ایرباس 380، صندلی‌ها سایزی حدود 32 اینچ دارند. نمایشگرهایی که در اختیار مسافرین قرار می‌گیرد حدود 11 الی 12 اینچی هستند. در صورتی که قصد میل کردن غذا یا نوشیدن دارید، می‌توانید از پرنسل ایرلاین لوفت هانزا درخواست کنید تا آن را برای شما فراهم کنند.

میزان بار مجاز هواپیمایی لوفت هانزا

منظور از بار مجاز، میزان باری است که مسافرین می‌توانند در سفر هوایی خود به همراه داشته باشند. توجه داشته باشید بار مجاز ارتباط مستقیمی به نوع کلاس پرواز شما دارد؛ زیرا هر کلاس پرواز محدودیت متفاوتی برای بار مجاز در اختیار مسافرین قرار می‌دهند. 

 • در کلاس اکونومی مسافرین می‌توانند در سفر خود به اروپا از یک چمندان 23 کیلوگرم و در مقاصد آمریکا و کانادا دو چمندان با وزن 23 کیلوگرمی با خود داشته باشند.
 • در کلاس پریمیوم اکونومی: هر مسافر می‌تواند تا سقف 23 کیلوگرم بار با خود داشته باشد.
 • در کلاس بیزینس: هر مسافر می‌تواند دو چمندان به وزن 32 کیلوگرم و حداکثر 8 کیلوگرم بار دستی به همراه خود داشته باشد.

هزینه اضافه بار هواپیمایی لوفت هانزا

هزینه بار در ایرلاین لوفت هانزا بستگی به نوع کلاس پروازی، میزان بار، طول سفر و... دارد. در این ایرلاین هزینه بار اضافه براساس تعداد بسته و بار اضافه محاسبه می‌شود. هر مسافر در ایرلاین لوفت هانزا می‌تواند حداقل 2 و حداکثر 8 کیلوگرم بار دستی به کابین هواپیما وارد کند، در صورتی که سایز آن‌ها بین 55*40*30 باشد. بیشترین حد مجاز برای حمل بار در کلاس‌های مختلف بین 23 کیلوگرم الی 32 کیلوگرم برای هر مسافر در حال تغییر است.

کنسلی پروازهای لوفت هانزا

شرایط کنسل شدن در هر سفر براساس شرایط آب و هوایی، نوع پرواز و سفر متفاوت است. در ادامه به برخی از شرایط کنسلی پروازهای لوفت هانزا اشاره خواهیم کرد.

قابل اجرا

مهلت سفر

تغییر بلیط

توضیحات

پروازهای کنسل شده با رعایت از قانون Invol

شروع سفر در هر زمانی باشد.

باید قبل از انقضای بلیط صورت بگیرد.

به هیچ عنوان تغییر کلاس پروازی و مسیر امکان ندارد.

پروازهای کنسل شده براساس قانون TWP2101

شروع سفر قبل از 31 جولای باشد.

باید تا 31 اکتبر صورت بگیرد.

مسیر و نوع کلاس قابل تغییر هستند. اختلاف نرخ محاسبه می‌شود.

پروازهای کنسل نشده Voluntary change

شروع سفر قبل از 32 جولای

باید تا قبل 31 اکتبر صورت بگیرد.

مسیر و نوع کلاس قابل تغییر است، به همراه محاسبه اختلاف نرخ بلیط

برای تغییر بلیط کنسل شده با استفاده از قانون TWP باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • اگر مسیر پرواز تغییر کند، مسیر جدید ارزان‌تر از مسیر قبلی محاسبه می‌شود.
 • قوانین بلیط به صورت جدید اعمال می‌شود.
 • تغیییر نام مسافر امکان‌پذیر نیست.

ناوگان هواپیمایی لوفت هانزا

در حال حاظر ایرلاین اوفت هانزا بیش از 150 فروند هواپیمای نسل جدید دارد. ناوگان‌های نسل جدید لوفت هانزا شامل B787، A350، A329 Neo می‌شوند. این نوع ناوگان‌های غول پیکر نسبت به ناوگان‌های قدیمی ایرلاین لوفت هانزا 25 درصد سوخت کم‌تری مصرف می‌کنند؛ علاوه‌بر این میزان آلودگی صوتی این نوع ناوگان‌ها نسبت به ناوگان‌های قدیمی 50 درصد کاهش پیدا کرده است.

اطلاعات هواپیمایی لوفت هانزا

زمان تهیه بلیط پرواز لوفت هانزا حتما اطلاعات این ایرلاین را مورد بررسی قرار دهید؛ زیرا ممکن است اطلاعات برخی از مسیرهای پرواز، کلاس‌های پرواز و... دچار تغییر شوند.

 • کد یاتا: LH
 • سال تاسیس: 1926
 • مقعر اصلی: فرانکفورت و کلن
 • سایت رسمی: Lufthansa.com
 • تعداد فروند: 150ش

سوالات متداول بلیط هواپیما لوفت هانزا

ایرلاین لوفت هانزا به چه مقاصدی پرواز دارد؟

ایرلاین لوفت هانزا به بیش از 220 مقصد پرواز در کشورهای مختلفی چون آمریکا، خاورمیانه، اروپا و آفریقا دارد.

آیا ایرلاین لوفت هانزا در نهران نمایندگی دارد؟

بار مجاز در ایرلاین لوفت هانزا چقدر است؟