MILADکپی
رزرو بلیط پرواز از هر نقطه ایران به مشهد با تخفیف ویژه ولادت امام رضا(ع)
رزرو بلیط هواپیما مشهد
MILADکپی
رزرو هتل با تخفیف 200 هزار تومانی ویژه ولادت امام رضا(ع)
رزرو هتل های مشهد
air
یکطرفه
رفت و برگشت
پرواز داخلی
پرواز خارجی
Calendar icon
Calendar icon
1 مسافر

بلیط هواپیمایی آتا

یکی از شرکت‌های هواپیمایی ایران، شرکت هواپیمایی خصوصی آتا است که دفتر مرکزی آن در تبریز واقع شده است. این شرکت در سال 1388 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد و با داشتن 17 عدد از بهترین هواپیماها به سراسر ایران و تعدادی از کشورهای خارجی پرواز دارد. بلیط هواپیما آتا را می‌توانید در سایت "های تیکت" رزرو و خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به نحوه خرید بلیط و پروازهای شرکت آتا، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

رزرو بلیط هواپیمایی آتا

برای این‌که بتوانید بلیط پروازهای شرکت هواپیمایی آتا را رزرو کنید، به وب‌سایت "های تیکت" مراجعه کرده و در باکس مشخص‌شده برای خرید بلیط هواپیما، شهر مبدا و مقصد خود را انتخاب کرده و تاریخ سفر خود را نیز تعیین کنید. بعد از این کار، لیستی از بلیط‌های موجود در آن روز را مشاهده خواهید کرد که در کنار هرکدام، نام شرکت هواپیمایی ذکر شده است. در صورتی که شرکت هواپیمایی آتا در آن روز پروازی داشت، می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن با کلیک بر روی دکمه خرید و پر کردن اطلاعات خواسته‌شده، این بلیط را خریداری نمایید.

خرید بلیط از "های تیکت" مزایای فراوانی برا شما خواهد داشت. در واقع با این روش دیگر نیازی به خرید از واسطه و پرداخت مبالغ اضافه نخواهید داشت، همچنین می‌توانید در میان بلیط‌های موجود، اطلاعات هر بلیط را به طور کامل خوانده و با آگاهی خرید خود را انجام دهید. "های تیکت" دارای مجوزهای لازم از سازمان هواپیمایی کشور است که می‌توانید آن را در قسمت پایینی سایت مشاهده نمایید. 

قیمت بلیط هواپیمایی آتا

قیمت بلیط‌های شرکت هواپیمایی آتا همانند سایر ایرلاین‌ها، توسط سازمان هواپیمایی کشور تعیین می‌شود. به طور کلی قیمت این بلیط‌ها را فاکتورهای مختلفی تعیین می‌کند که از آن میان می‌توان به شهر مبدأ و مقصد، نوع هواپیما، چارتری یا بلیط سیستمی بودن بلیط و ... اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت دقیق پروازهای این شرکت، می‌توانید از طریق مراحلی که در بالا ذکر کردیم، به "های تیکت" مراجعه کرده و قیمت بلیط شهر مدنظرتان را مشاهده کنید.

بلیط چارتری هواپیمایی آتا

همانند تمامی شرکت‌های دیگر، ممکن است بتوانید بلیط هواپیمایی آتا را نیز به صورت چارتر خریداری کنید. برای این کار باید در "های تیکت" کنار بلیط پروازهای این شرکت کلمه "چارتر" را مشاهده کنید و سپس در صورت تمایل می‌توانید آن را خریداری نمایید. همان‌طور که می‌دانید، حسن بلیط چارتری نسبت به بلیط‌های معمولی یا سیستمی، این است که گاهی باتوجه به شرایط موجود، این بلیط‌ها از انواع بلیط های ارزان‌ هستند. اما در برخی مواقع مانند ایام تعطیل، این بلیط‌ها قیمت بالاتری خواهند داشت. در کل بهتر است قبل از این‌که اقدام به خرید بلیط کنید، قیمت آن را با سایر بلیط‌های موجود مقایسه نمایید.

بلیط لحظه آخری هواپیمایی آتا

خرید بلیط لحظه آخری هواپیمایی آتا یکی دیگر از راه‌های سفر ارزان قیمت از طریق هواپیما است. زمان‌هایی که پرواز، صندلی خالی زیادی دارد و در صورت فروش نرفتن بلیط‌ها، شرکت‌های هواپیمایی دچار ضرر و زیان می‌شوند، بلیط‌ها به صورت لحظه آخری فروخته شده و قیمت کمتری پیدا می‌کنند. بلیط لحظه آخری اغلب متعلق به زمان‌هایی است که تعداد مسافرین به مقصد مورد نظر کاهش پیدا کرده است. برای مثال در ماه مبارک رمضان یا محرم، بلیط سفر به جزیره کیش کمتر فروش می‌رود و ممکن است تعدادی از آن‌ها به صورت لحظه آخری فروش رود.

استرداد بلیط هواپیمایی آتا

در "های تیکت" می‌توانید بلیط هواپیمایی آتا را استرداد کنید. برای این کار باید به روش زیر عمل کنید:

  1. اگر بلیط شما چارتر باشد: نکته قابل توجه این است که در اکثر مواقع امکان استرداد بلیط چارتری وجود ندارد و هزینه بلیط به شما عودت داده نمی‌شود. اما گاهی اوقات نیز، تأمین‌کننده به عنوان واسط وارد عمل شده و طبق قوانین چارترکننده، بلیط را مسترد می‌کند. سپس بعد از دریافت وجه از چارترکننده، مبلغ بلیط را با کسر خسارات و کارمزد خود، به مسافر عودت داده خواهد شد . در برخی مواقع نیز تأمین‌کننده، مسافر را مستقیماً به چارترکننده متصل می‌کند تا مبلغ توسط چارترکننده به شماره کارت مسافر واریز شود.
  2. اگر بلیط شما سیستمی باشد:
  • چنانچه تا ساعت 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز آن را مسترد کنید، 20 درصد جریمه از قیمت بلیط کسر می‌شود. 
  • چنانچه تا ساعت 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز آن را مسترد کنید، 30 درصد جریمه از قیمت بلیط کسر می‌شود.
  • چنانچه تا 3 ساعت قبل از پرواز آن را مسترد کنید، 60 درصد جریمه از قیمت بلیط کسر می‌شود.
  • چنانچه بعد از این تایم، بلیط را مسترد کنید، 80 درصد جریمه از قیمت بلیط کسر می‌شود.

کلاس های پروازی آتا 

به صورت کلی دو نوع کلاس پروازی در ایران وجود دارد: کلاس پروازی اکونومی یا اقتصادی و کلاس پروازی بیزینس. تفاوت این دو نوع پرواز در این است که کلاس پروازی اکونومی نسبت به بیزنس کلاس از راحتی و امکانات کمتری برخوردار است.

بیشتر هواپیماهای شرکت هواپیمایی آتا دارای کلاس پروازی اکونومی هستند و فقط هواپیماهای ایرباس ۳۲۰ این ایرلاین، شامل دو کلاس مجزای اکونومی و بیزینس کلاس هستند. در این هواپیما صندلی‌های اکونومی با فاصله استاندارد از همدیگر قرار دارند اما صندلی‌های بیزینس آن، فاصله و جای پای بیشتری داشته و از راحتی بیشتری نیز برخوردارند.

بار مجاز هواپیمایی آتا

بار مجاز هواپیمایی آتا برای هر مسافر با توجه به نوع کلاس پروازی آن‌ها متغیر است. بار مجاز در پروازهای اکونومی برای هر فرد 20 کیلوگرم و در پروازهای بیزینس برای هر فرد 30 کیلوگرم است. همچنین این بار برای همه افراد با هر سن و سالی از کورک تا بزرگسال یکسان است. همچنین در کلیه پروازهای شرکت هواپیمایی آتا هر مسافر اجازه دارد یک کیف به وزن نهایتاً 5 کیلوگرم در اختیار داشته باشد و آن را با خود به داخل هواپیما ببرد.

جریمه اضافه بار در این شرکت، به ازای هر 1 کیلوگرم اضافه بار، روی بلیط مسافر محاسبه شده است و در صورت اضافه بار، از مسافران مبلغ جریمه دریافت می‌شود.

ناوگان هوایی آتا

این شرکت دارای 17 هواپیمای فعال است که به سراسر ایران و کشورهایی مانند ترکیه، عراق، روسیه و کویت، پرواز دارد. برای اطلاع از نوع و مشخصات هواپیماهای ناوگان ایرلاین آتا، به جدول زیر مراجعه کنید:

نام هواپیما

تعداد هواپیما

تعداد صندلی ها

مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۸۳

9

۱۶۵/۱۶۷/۱۷۰

ایرباس ای ۳۲۰–۲۰۰

3

۱۶۸

بوئینگ ۷۳۷–۳۰۰ ۱

1

۱۳۶

بوئینگ ۷۳۷–۵۰۰ ۱

1

۱۳۶

امبرائر ۱۴۵

3

50

 

 

سوالات متداول بلیط هواپیمایی آتا

چگونه بلیط ارزان آتا بخریم؟

برای خرید بلیط ارزان آتا بهتر است برنامه خود را مرتب کنید و در زمان نزدیک به پرواز بلیط لحظه آخری تهیه کنید.

میزان بار مجاز هواپیمایی آتا چقدر است؟

چطور میتوانیم بلیط هواپیما آتا بخریم؟